Újabb két szoros meccset játszottak a gyulai fiatalok

Címlapképünkön a mai napon igazán elemében játszó Uhrin Zsombor (szemben), aki a második találkozón négyszer volt eredményes, de az elsőn is betalált

Gyulai fiókcsapatunk a Délkeleti nemzetközi területi vidékbajnokság hatodik körében a szegedi Tiszavirág Sportuszodában ugrott vízbe két találkozó erejéig szombaton.

Gyulai VK–Legrand Szentesi VK 4–7 (2–2, 2–1, 0–0, 0–4)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek IV. korosztály, Szeged. V.: Csípő Gábor. Gyula: Kálmán – Uhrin Zs. 1 (1), Korcsok K., Szeidler, Uhrin B., Suhajda S. 3, Balogh Cs. Cs.: Balogh B., Gál, Tóth Z., Csendes P., Selypes. Edző: Csabai Zoltán, Szilvásy Attila. Gól emberelőnyből: 0/0, ill. 5/2. Büntetők: 2/1, ill. 1/0.

Gyulai VK–Szolnoki Dózsa 6–11 (1–4, 2–3, 2–2, 1–2)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek IV. korosztály, Szeged. V.: Csípő Gábor. Gyula: Kálmán – Gál, Uhrin Zs. 4 (2), Szeidler, Uhrin B., Suhajda S. 2, Balogh Cs. Cs.: Balogh B., Tóth Z., Korcsok K., Csendes P., Selypes. Edző: Csabai Zoltán, Szilvásy Attila. Gól emberelőnyből: 12/2, ill. 10/7. Büntetők: 2/2, ill. 1/1. Kipontozódott: Gál, Tóth Z.

Csabai Zoltán: – A szentesiek ellen volt egy jó félidőnk, amelynek a végén vezettünk is. A harmadik negyed nem hozott gólt, sok kihagyott helyzet, büntető és kapufa jellemezte ebben az időszakban a találkozót, és sokat úszott mindkét gárda. Ettől kicsit el is fáradtunk, ezért a negyedik negyed el is csúszott számunkra, de ebben az erősebb csoportban tisztességes eredménynek számít a mindössze háromgólos vereség. A Szolnok egy még erősebb csapat volt, amely negyedről negyedre fokozatosan növelte előnyét velünk szemben. Ráadásul nálunk jöttek a kipontozódások, amik nem tettek jót, hiszen amúgy is rövid volt ma a kispadunk. A hibáinkat kihasználták a Tisza-partiak, de tény, volt tartása a csapatnak, amely becsületesen küzdött.

További eredmények: Szegedi Vízipóló Suli–Kecskeméti Sportiskola 16–2. Kecskeméti Sportiskola–Spartak Patent Subotica Szabadka (szerb) 2–15. Szolnoki Dózsa–Legrand Szentesi VK 7–5. Spartak Patent Subotica Szabadka–Hódmezővásárhelyi VSC 4–4. Hódmezővásárhelyi VSC–Szegedi Vízipóló Suli 2–5.

Az állás a hatodik kör, 12 forduló után: 1. Szegedi Vízipóló Suli 36, 2. Legrand Szentesi VK 24, 3. Szolnoki Dózsa 22, 4. Spartak Patent Subotica Szabadka 20, 5. Hódmezővásárhelyi VSC 16, 6. Gyulai VK 6, 7. Kecskeméti Sportiskola 0.