Utánpótlás ob: kapituláltak a szabolcsiak Békéscsabán

polo csuvarszki donát02Vasárnap a gyermek III. korcsoportosok küzdelemsorozata után került sor a békéscsabai Árpád fürdőben az OB I B-s országos utánpótlás-bajnokság 13. fordulójára, amelynek során a Nyíregyházát láttuk vendégül. A szabolcsiaknak nem lévén ifjúsági gárdájuk, így csak a serdülők és a gyermek korosztályúak mérkőztek meg egymással.

Csabai Csirkefogók VK—Aqua SE, Nyíregyháza 11—7 (2—2, 3—0, 4—2, 2—3)

OB I B-s országos serdülőbajnokság, Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Madarasi gyula, Tóth Sándor. Békéscsaba: Nyakó — Braun, Koós, Balatoni 2 (1), Fazekas Zs., Barta 2, Darabos 1. Cs.: Zahorán, Kása, Bacsa, Csuvarszki D. 6, Fazekas S. Edző: Csabai Zoltán. Nyíregyháza: Benkő — Pethe 1, Spák, Szanics 1, Molnár 4 (1), Gura 1, Kedves. Cs.: Orosz (kapus), Lamos, Szécsi, Vetési, Lipták. Edző: Kántor Gábor.

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 10/3. Büntetők: 2/1, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Fazekas Zs. Kipontozódott: Fazekas.

A harmadik negyed közepén már megvolt a Csirkefogók négygólos előnye (6—2), ami nem sokkal később ötre hízott (9—4), így nem veszélyeztette csapatunk győzelmét semmi sem a véghajrában.

További eredmények, serdülők: Oázis SC, Budapest—Csongrádi VVSE 24—9. Hódmezővásárhelyi VSC—Vasas Continentál II. 13—9. Ceglédi VSE—Váci VSE 10—6. MVLC Miskolci VC—A-Híd OSC Újbuda 10—4.

A Keleti csoport állása 13 forduló után, serdülők: 1. MVLC Miskolci VC 39, 2. Hódmezővásárhelyi VSC 33, 3. A-Híd OSC Újbuda 30, 4. Oázis SC, Budapest 27, 5. Vasas Continentál II. 24, 6. Csabai Csirkefogók VK 16, 7. Aqua SE, Nyíregyháza 6, 8. Váci VSE 6, 9. Ceglédi VSE 5, 10. Csongrádi VVSE 3. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)

Csabai Csirkefogók VK—Aqua SE, Nyíregyháza 12—9 (2—3, 3—2, 3—2, 4—2)

OB I B-s országos gyermek korcsoportos bajnokság, Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Tóth Sándor, Madarasi gyula. Békéscsaba: Beharóczki M. — Lukácsi M. 1, Schindler I. 2, Demeter 3, Beharóczki Z. 3, Paksi B. 1, Kozma. Cs.: Illyés (kapus), Schaffer M., Vozár B. 2, Bencsik, Vozár M., Hermann, Körözsi, Ottlakán. Edző: Ajtai Miklós. Nyíregyháza: Orosz — Lamos 1, Szanics 2, Szécsi 1, Cserpák 1, Kedves 3, Lipták 1. Cs.: Dobos, Sipos. Edző: Kántor Gábor.

Gól emberelőnyből: 13/5, ill. 13/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Vozár B., Schindler I., ill. Lamos, Szanics.

Az első negyedet a vendégek vitték, sőt, a harmadik elején is még a szabolcsiak vezettek (5—6). Aztán nem csak az erejük, hanem a kipontozódások révén az állományuk is fogyatkozni kezdett, de még 8—8-ig tartották magukat. Ezt követően azonban végleg elfogytak, csere nélkül fejezték be a csatát, amelyet összességében megérdemelten húzott be a hazai csapat.

További eredmények, gyermek korcsoport: Oázis SC, Budapest—Csongrádi VVSE 13—27. Hódmezővásárhelyi VSC—Vasas Continentál II. 4—24. Ceglédi VSE—Váci VSE 10—7. MVLC Miskolci VC—A-Híd OSC Újbuda 4—8.

A Keleti csoportjának állása 13 forduló után, gyermek korcsoport: 1. Csongrádi VVSE 36, 2. A-Híd OSC Újbuda 33, 3. Ceglédi VSE 25, 4. MVLC Miskolci VC 24, 5. Vasas Continentál II. 23, 6. Oázis SC, Budapest 18, 7. Csabai Csirkefogók VK 16, 8. Váci VSE 14, 7. 9. Aqua SE, Nyíregyháza 3, 10. Hódmezővásárhelyi VSC 0. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)

Ifjúsági eredmények: Oázis SC, Budapest—Csongrádi VVSE 20—15. Hódmezővásárhelyi VSC—Vasas Continentál II. 14—6. MVLC Miskolci VC—A-Híd OSC Újbuda 8—10.

A Keleti csoport állása 13. forduló után, ifjúságiak: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 24, 2. A-Híd OSC Újbuda 23, 3. Csabai Csirkefogók VK 18, 4. Csongrádi VVSE 18, 5. Oázis SC, Budapest 18, 6. MVLC Miskolci VC 13, 7. Ceglédi VSE 3, 8. Vasas Continentál II. 0. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)

Címlapképünkön Csuvarszki Donát (fehér 11), aki a serdülők mérkőzésen hat gólt lőtt, amivel jelentősen hozzájárult a Csirkefogók vasárnapi győzelméhez