A dobogós helyezések mögött átrendeződött a mezőny

polob1 kádár józsef tinka norbert cspAz utolsó előtti fordulóra került sor a férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszában, amelynek során csapatunk a fővárosba utazott. Ahhoz az egyetemista csapathoz, amelyet az őszi szezonban 18—7-re legyőzött.

MAFC 110—Csabai Csirkefogók VK 10—12 (1—4, 3—4, 4—1, 2—3)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 100 néző. V.: Juhász Gábor, Mucskai Péter. MAFC 110: Bajnógel — Korbuly 1, Békési 1, Tóth L., Haraszin 1, Mód, Csányi 1. Cs.: dr. Keszthelyi, Krémer, dr. Helembai 3, Bene, Seres, Mészáros 3. Edző: Olajos Gábor. Békéscsaba: Gál — Tinka 1, Szabó I. L. 3, Józsa, Rácz 1, Ajtai, Németh D. 3. Cs.: Bodor, Szeles, Mucsi, Hajdu A. 3, Makra, Zsilák 1, Sajtos. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 13/3, ill. 11/6. Büntetők: 0/0, ill. 1/0. Kiállítás 4 percre: dr. Keszthelyi. Kiállítás cserével: Szabó I. L. Kipontozódott: Józsa. A mérkőzés alakulása: 0—3, 4—5, 4—9, 9—9, 9—12.

Sokáig csak a fogást kereste egymáson a két csapat, nem esett gól, az első találatra az első negyed közepéig kellett várni. Igaz, azt követően, főleg a csabaiaknak köszönhetően beindult a találatok gyártása. Hullámzó volt a mérkőzés, az esélyesebb vendégek elhúztak, de az egyetemisták kétszer is felzárkóztak. Nagy érvágás volt a vendégeknél, hogy idejekorán, már a második negyed közepén kiesett két meghatározó játékosuk, Józsa Tibor és Szabó I. Levente. Ezért a fiatalokra több hárult, de jól megoldották a feladatokat. Igaziból a harmadik negyedben dőlt el a mérkőzés sorsa, amikor a békéscsabaiak zsinórban ötször voltak eredményesek. A győzelemben azért az is közrejátszott, hogy a házigazdáknál történt egy négyperces kiállítás még a találkozó első felében, vagyis eddig emberhátrányban küzdöttek. De amúgy is sok minden történt a medencében, hiszen volt kiállítás cserével, kipontozódás, kihagyott büntető, de végül megérdemelten szerezte meg a győzelmet csapatunk.

Mestermérleg. Kádár József: — Küzdelmes, hajtós mérkőzésen értékes győzelmet arattunk. A műegyetemisták mindent megpróbáltak, hiszen a negyedik helyet érő felső házért küzdöttek, amiről úgy tűnik, vereségükkel elmaradnak. De amúgy is elfáradtak a mérkőzés végére. A mieink viszont fegyelmezetten játszottak, a fiatalok remekül helyt álltak, ami biztató a jövőt illetően.

További eredmények: Hódmezővásárhelyi VSC—Eszterházy Károly FSC, Eger 9—12. Szegedi TE EHÖK SE—Ybl Water Polo Club 12—14. Szolnoki VSC—Neptun VSC 11—9. Kaposvári VK—Szegedi Vízipóló Suli 8—8.

Az állás a 17. forduló után: 1. Ybl Water Polo Club 40, 2. Neptun VSC 38, 3. Csabai Csirkefogók VK 35, 4. Hódmezővásárhelyi VSC 22, 5. Szolnoki VSC 21 (154—167), 6. Eszterházy Károly FSC, Eger 21 (145—173), 7. MAFC 110 20 (156—173), 8. Szegedi Vízipóló Suli 20 (133—159), 9. Szegedi TE EHÖK SE 18, 8. 9. 10. Kaposvári VK 10.

Címlapképünkön Kádár József edző (jobbra) és a szolnokiak ellen gólt elért Tinka Norbert