A nyitó forduló dupla győzelme után most kettős vereséggel zárt ifjúsági csapatunk a szentesi körben

Szentesen rendezték meg az ifjúsági vidékbajnokság második körét, a harmadik-negyedik fordulót. Fiataljaink házigazdákkal kezdtek, majd némi pihenő után a Szolnok együttesével vették fel a küzdelmet. Míg az első körben két győzelemmel nyitottak a békéscsabaiak, ezúttal két vereséggel hagyták el a Kurca-parti várost.

Csabai Csirkefogók VK—Szentesi Üdülőközpont 5–12 (1–2, 2–2, 1–3, 1–5)

Nemzetközi vidékbajnokság, Dél-keleti csoport, ifjúságiak, Szentes. V.: Tóth Sándor, ifj. Kádár József. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 2, Szalók, Schindler I., Vozár B., Paksi B., Pónya T. 1. Cs.: Sipos, Dimák, Kósa, Kis S., Csatári 1, Mecskó, Károlyi 1, Osgyán. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 11/4. Büntetők: 0/0, ill. 3/3.

Csabai Csirkefogók VK—Szolnoki Dózsa 5–8 (1–3, 0–3, 2–0, 2–2)

Nemzetközi vidékbajnokság, Dél-keleti csoport, ifjúságiak, Szentes. V.: ifj. Kádár József, László Gábor. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 1, Szalók, Vozár B., Pónya T. 3 (1), Csatári, Károlyi. Cs.: Sipos, Dimák, Schindler I. 1, Kósa, Kis S., Paksi B., Mecskó, Osgyán. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 4/0, ill. 7/3. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Csatári.

Ajtai Miklós: – Az első mérkőzésen, a Szentes ellen saját magunkat vertük meg. Már az első negyedben legalább öt góllal kellett volna vezetnünk, erre az egész találkozó alatt ötször voltunk eredményesek. A védekezésünk jól működött, de a támadójáték döcögött, a helyzetkihasználásunk pedig kritikán aluli volt, leginkább mellé, fölé lőttük a labdákat, vagy a kapufán csattantak lövéseink. A koncentráció hiánya is olykor szembetűnő volt. Ezúttal sok játékossal keltünk útra, mindenki sok lehetőséget is kapott, ám a hosszú kispadunk nem párosult a minőséggel. A második derbin, a Szolnok ellen is voltak győzelmi esélyeink, különösen úgy, hogy a három válogatottjuk összetartáson volt, ezért most itt nem szerepelhettek. Úgy gondolom, ha ez lett volna az első összecsapásunk a nap folyamán, akkor nyertünk volna. De itt is igaz volt az, hogy a jó védekezés nem párosult eredményes támadójátékkal. Ami viszont örömteli: Bucsi Ferenc kapusunk is a válogatott összetartásán volt, ezért „kényszer” kapussal álltunk ki a két találkozón. Vozár Miklós állt a háló elé, aki nagyon jól teljesített a szentesi fordulóban.

Az ifjúsági vidékbajnokság Dél-keleti csoportja második körének (3-4. fordulójának) eredményei: Újszilvás KSE–Sugovica VSE, Baja 12–20. Szentes Üdülőközpont–Újszilvás KSE 22–4. Szolnoki Dózsa–Sugovica VSE, Baja 19–10.

Az állás négy forduló után: 1. Szentes Üdülőközpont 12, 2. Szolnoki Dózsa 9, 3. Csabai Csirkefogók VK 6, 4. Sugovica VSE, Baja 3, 5. Újszilvás KSE 0.

Bár az archív felvétel tanúsága szerint címlapképünkön Vozár Miklós itt a mezőnyben harcol kitűnően, a szentesi vidékbajnoki fordulóban vészkapusként a háló előtt is eredményesen helyt állt