A védekezés és a támadójáték feljavulása a második félidőben eldöntötte a pontok és a találkozó sorsát

polo józsa cspAz OB I B-s vízilabda-bajnokság 14. fordulójában, a tabellán élen álló csapatunk hazai környezetben fogadta a jó erőkből álló, és az addig ötödik helyen tanyázó BVSC-Zugló csapatát. Kádár József edző nem számított könnyű összecsapásra a szombati matinén.

Csabai Csirkefogók VK—BVSC-Zugló 15—11 (4—3, 3—5, 3—1, 5—2)

OB I B-s felnőtt vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Tóth Sándor, Varga Árpád. Békéscsaba: Gál — Tinka, Szabó Z. 2, Józsa 2, Ajtai 3, Makra, Németh D. 3. Cs.: Szentesi (kapus), Major 1, Szeles 1, Rácz 2, Mucsi, Flajsman, Zsilák 1. Edző: Kádár József. BVSC: Mizsei — Ágh 2, Molnár 3, Sugár 2, Tanczer, Nagy Á. 2, Mátyok 1. Cs.: Fodor 1, Lipták, Vincze, Batizi, Lihotzky, Balaska, Gyenis. Edző: Derekas Szilárd.

Gól emberelőnyből: 9/2, ill. 8/5. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Szabó Z., ill. Tanczer, Lihotzky. Az eredmény alakulása: 1—0, 1—3, 4—3, 4—5, 6—5, 6—8, 8—8, 8—9, 10—9, 10—10, 13—10, 13—11.

Nem úgy kezdődött a találkozó, ahogy megszoktuk ebben a bajnokságban. Szellős volt a békéscsabaiak védekezése, a támadásokat elkapkodták, ha mégis befejezték, gyakran szétforgácsolták a kapufát. A fiatal, gyors erőkből álló vasutasok eleinte szinte minden támadásukat góllal fejezték be, gyakran megúsztak, és abból szerezték góljaikat. A második félidőben aztán alaposan feljavult a házigazdák védekezése, jellemző, hogy amíg az első két negyedben nyolc gól kaptak, a második félidőben mindössze hármat. Persze ehhez kellett egy jó kapusteljesítmény is, ami Szentesi Máté nevéhez fűződik: lehetetlennek tűnő, gólba tartó labdákat hárított. Ugyanakkor a pályaválasztó támadójátéka is százszázalékos fordulatot vett, jellemző, hogy a 15 gólból tizenhárom akcióból esett, ami mindenképen a látványosságot és a póló szépségét dicséri.

Mestermérleg. Kádár József: — Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, és ez be is igazolódott. A kezdeti bizonytalan és kapkodó játék után nagyot változott a csapat, a folytatásban a megszokott játékot nyújtotta, ennek köszönhető az újabb győzelem.

További eredmények: Szolnoki VSC—Újpesti VSE 13—14. Ceglédi VSE—Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 11—7. MAFC 110—Ybl Waterpolo Club 10—10. A Debreceni VSE—Hódmezővásárhelyi VSC mérkőzést március 26-án játsszák.

Az alapszakasz Keleti csoportjának állása a 14. forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 34, 2. Ceglédi VSE 29, 3. Ybl Waterpolo Club 27, 4. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 26, 5. Újpesti VSE 22, 6. BVSC-Zugló 22, 7. MAFC 110, Budapest 13, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 12, 9. Szolnoki VSC 7, 10. Debreceni VSE 5. (Azonos pontszám esetén a sorrendben az egymás elleni eredmény dönt).

Címlapképünkön Józsa Tibor (fehér sapkában), aki a „darálóban” is jól megélt, kétszer is betalált a vasutasok kapujába