Ajtai Miklós: „Ez bizony egy csúnya ajándék a karácsonyfa alá”

Az idei esztendő utolsó felvonására került sor ma, vasárnap, amikor az országos utánpótlás-bajnokságban szereplő ifjúsági, serdülő és gyermek korosztályú csapatunk Leányfalura látogatott. A rájátszás második fordulójában újabb fogós ellenféllel kellett megküzdeniük a Dunakanyarban lévő strand sátortetős medencéjében. Miként a múlt héten, ezúttal is nagy falatnak tűnt a soros ellenfél.

KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu–Swietelsky-Békéscsaba 18–12 (4–2, 3–3, 4–5, 7–2)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Leányfalu. V.: Torda Péter, Pagács Sándor. Dunakanyar: Vida – Vezényi 1, Rácsay 4, Szántó, Török 2, Szilágyi, Bihari 1. Cs.: Bajna (kapus), Flandorffer, Vass 2 (1), Pál, Komlós 6 (1), Lenkei 2, Méri. Edző: Eged Dániel, Németh Zsolt. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 1, Dobos 1, Bozgán 1, Kvasz 3, Osgyán 3, Csatári 1 (1). Cs.: Sipos, Kiss Z. 1, Kiss-Schusztek, Kis S., Károlyi 1. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 18/8, ill. 16/4. Büntetők: 2/2, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Vezényi, Rácsay, ill. Kiss Z., Osgyán. Kipontozódott: Méri, Bihari, ill. Dobos, Kiss-Schusztek.

Három negyeden át nagyon szorosan alakult a találkozó, amelyen nem mellesleg a nagy küzdelem mellett a keménység is jellemző volt, amit alátámasztanak a kipontozódások és a végleges kiállítások. Az utolsó negyednek 11–10-zel vágtak neki a csapatok, ám ezt követően Komlós Ákos vezérletével elhúztak a házigazdák és nyertek.

Ajtai Miklós: – A múlt hetihez hasonlóan sok verekedéssel tarkított mérkőzést láthattunk, amit egy hosszú és fárasztó utazás előzött meg. A találkozó végére a sok kiállítás, kipontozódás miatt szinte teljesen elfogyott a csapatunk. Tisztességes vereséget szenvedtünk, de nagyon sajnálom a csapatot, mert több volt ebben a derbiben, és ha nem úszik el az utolsó negyed, most jobb kedvvel utazhatnánk haza.

További eredmények. Ifjúságiak: Újpest VSE II.–Oázis SC Budapest 8–4. Ceglédi VSE–Fehérvár VSE Székesfehérvár 9–8. Tatabányai VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 16–7. Ybl Water Polo Club Budapest–PannErgy Miskolc 7–15.

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Leányfalu. V.: Balogh Zoltán, Torda Péter. Dunakanyar: Alaksa – Gorda, Flandorffer 3, Komlós 7, Lenkei 3, Dlauchy, Csáni-Laczi. Cs.: Sikó 1, Vass 7, Matskási Cs. 2, Pál 2, Matskási H., Borszéky-Kiss. Edző: Eged Dániel, Németh Zsolt. Békéscsaba: Lisztes – Budai, Kiss Z., Kiss-Schusztek, Bozgán 4, Gémesi, Kvasz 1. Cs.: Korcsok P. (kapus), Hajdu A., Szanyi, Tasnádi, Komlódi 1, Pálenkás, Szalai 1. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 9/5, ill. 13/3. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Hajdu A., Kvasz. Kipontozódott: Sikó, Dlauchy.

A pályaválasztó az első perctől kezdve fokozatosan és egyenletesen elhúzott, és magabiztos győzelmet aratott fiatal csapatunk ellen.

Ajtai Miklós: – Alaposan bealudt a csapat a találkozó elején, mintha még a buszon maradtak volna néhányan. Amúgy pedig többet hisztiztek, és nem igazán a játékkal foglalkoztak egyesek. Ennek törvényszerű vége, hogy beleszaladtunk egy nagy vereségbe. Ez bizony egy nagyon csúnya „ajándék” a karácsonyfa alá.

További eredmények. Serdülők: Ceglédi VSE–Fehérvár VSE Székesfehérvár 10–11. Újpest VSE II.–Oázis SC Budapest 15–13. Ybl Water Polo Club Budapest–PannErgy Miskolc 9–8. Tatabányai VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 18–5.

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Leányfalu. V.: Pagács Sándor, Torda Péter. Dunakanyar: Horányi – Gorda 5, Sikó 4 (1), Nagy K. 1, Matskási H. 5 (2), Somogyi, Borszéky-Kiss 2. Cs.: Vagyoczky (kapus), Stringes, Hőnich 1 (1), Scheffler, Fekete, Hegyesi. Edző: Eged Dániel, Németh Zsolt. Békéscsaba: Beregszászi – Szatmári L. 2, Pallag, Pónya O. 1, Komlódi 2 (1), Szalai 2, Bujdosó. Cs.: Pribojszki (kapus), Zimbran, Korcsok N., Kovács B., Bazsó, Szathmáry Zs., Hrabovszki, Rácz. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 7/3, ill. 12/3. Büntetők: 4/4, ill. 2/1. Kiállítás cserével: Scheffler. Kipontozódott: Fekete, ill. Komlódi, Szalai.

A második negyed első harmadáig nyílt volt a találkozó, ekkor még egyetlen góllal vezetett a hazai egylet (5–4). A folytatásban a pályaválasztó három gólerős játékosa, Gorda Barnabás, Sikó Márton és Matskási Hunor energikus és eredményes játékának köszönhetően a vártnál nagyobb gólkülönbségű győzelmet aratott a Dunakanyar.

Fodor Ádám: – Még a múlt heti vereség negatív nyomai visszaköszöntek ma is. Egyébként vendéglátónk, úgy gondolom, nem erősebb nálunk. Ám sajnos fejben nem volt ott a medencében a társaság, megilletődötten játszottak, és nem tudták visszaadni azt, amit kértem tőlük az összecsapás előtt. Ellenfelünk egyébként ezen a napon összeszedettebb és pontosabb volt, ennek köszönhetik, hogy nyertek. Ebben a korosztályban jellemző, hogy vannak hullámhegyek és hullámvölgyek, most két hete az utóbbiban vagyunk. Jól jön a pihenő időszak, majd január első napjaitól az újabb alapozás. A februári bajnoki folytatásig a fejekben rendet kell teremteni, és aztán újra belevágunk a lecsóba.

További eredmények. Gyermek korosztály: Újpest VSE II.–Oázis SC Budapest 12–15. Ceglédi VSE–Fehérvár VSE Székesfehérvár 6–10. Ybl Water Polo Club Budapest–PannErgy Miskolc 9–5. Tatabányai VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 25–4.

Címlapképünkön: a gyakori időkérés sem segített csapatainkon az évzáró mérkőzéseken – fotó: Tasnádiné Petka Anita