Ajtai Miklós: „Kevesen voltunk, de nagyot daráltunk”

Székesfehérváron rendezték meg az OB II-es felnőtt bajnokság rájátszása középszakaszának negyedik, záró fordulóját a 3. csoportban. Csapatunk a Sportliget csapatával, majd a sereghajtó házigazdákkal vette föl a küzdelmet, és mindkét alakulat ellen meggyőző játékkal nyert, amivel a középszakasz második helyén zártak.

Swietelsky-Békéscsaba–Sportliget SE Budapest 17–7 (3–4, 3–1, 4–0, 7–2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás, középszakasz, 3. csoport, Székesfehérvár. V.: Gérnyi Tamás. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi S., Csendes, Laczó P. 2, Dobos, Ajtai 7 (1), Csatári 3. Cs.: Paksi B. 1, Borsos, Mucsi 2, Latorcai 2. Játékos edző: Ajtai Miklós. Sportliget: Dénes – Török 1, Simon 2, Kálmán, Taskovics 1, Fehér 1, Imre 1 (1). Cs.: Trencsényi, Dózsa 1. Edző: dr. György Bence. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 4/1. Büntetők: 2/1, ill. 2/1. Kipontozódott: Török. Az eredmény alakulása: 0–3, 5–4, 5–5, 14–5.

A fővárosi együttes az első négy percben ráijesztett csapatunkra, a folytatásban azonban a játékos edző Ajtai Miklós gólerősségének köszönhetően átvette a vezetést a csabai alakulat. Öt–öt után pedig ellenállhatatlan volt a viharsarki egylet, amely végül nagy gólkülönbségű győzelmet aratott, amivel a tabellán is a rivális elé került a középszakasz végelszámolásakor.

Swietelsky-Békéscsaba–Fehérvár SE Székesfehérvár 17–13 (3–4, 4–4, 6–3, 4–2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás, középszakasz, 3. csoport, Székesfehérvár. V.: Kovács Soma. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi S. 1, Csendes, Laczó P. 3, Mucsi 4, Ajtai 5, Csatári. Cs.: Dobos, Paksi B. 1, Borsos, Latorcai 3. Játékos edző: Ajtai Miklós. Székesfehérvár: Ligeti – Kelemen 1, Tóth T. 1, Bőhm, Lendvai 4, Tóth M. 1, Drégely 1. Cs.: Rónavári 3, Vaskó 1, Gullner 1, Nagy B., Mészáros, Halász. Edző: Kovács István. Gól emberelőnyből: 6/4, ill. 7/4. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Az eredmény alakulása: 0–2, 3–6, 4–8, 7–9, 10–10, 11–15.

A házigazdák fiatalos lendülettel vetették bele magukat a küzdelembe, a félidőig hol kisebb, hol nagyobb előnyre tettek szert. A fordulás után, a harmadik negyed közepére csapatunk utolérte a fehérváriakat, majd az alaposan elfáradó pályaválasztó ellen fordítottak, és végül behúzták a három pontot.

Mestermérleg. Ajtai Miklós: – A megszokottnál kevesebben keltünk útra Székesfehérvárra, ám annál nagyobbat „daráltunk”. Mindkét ellenfelünk fiatal erőkből állt, ráadásul a meccs elejébe egy kicsit bealudtunk, ám mégis a mi „öreg” csapatunk bírta jobban kondival a véghajrát. Ebben a fordulóban mindenki, öreg és fiatal egyaránt tökéletes játékot nyújtott, megérdemelten nyertük meg mindkét találkozót.

További eredmények: Budafóka XXII. kerületi SE–Fehérvár SE Székesfehérvár 11–9. Sportliget SE Budapest–Debreceni VSE 12–17. Budafóka XXII. kerületi SE–Debreceni VSE 19–9. A Békéscsabán két héttel ezelőtt rendezett 3. fordulóban elmaradt három mérkőzés, amit a debreceniek és a székesfehérváriak egy doktoroknak kiírt torna miatt lemondtak. A szövetség döntése értelmében a vétlen csapatok, a Swietelsky-Békéscsaba és a Sportliget SE Budapest 5–0-ás gólkülönbséggel megkapták a három pontot. A debreceniek és a fehérváriak egymás elleni derbije után egyik fél sem kapott pontot.

A középszakasz végeredménye: 1. Budafóka XXII. kerületi SE 22, 2. Swietelsky-Békéscsaba 15, 3. Sportliget SE Budapest 11, 4. Debreceni VSE 7, 5. Fehérvár SE Székesfehérvár 0.

Címlapképünkön játékos edzőnk, a két meccsen 12 gólt elérő Ajtai Miklós célozza meg az ellenfél kapuját – fotó: Tasnádiné Petka Anita