Az egyik szolnoki alakulatot majdnem elkapták

Baja adott otthont a vidékbajnoki sorozat gyermek I. korosztályos csapati második körének, a második-harmadik fordulónak. Fiatal együttesünk a Délkeleti csoportban ezúttal két szolnoki gárdával vette fel a versenyt.

Csabai Csirkefogók VK—Invictus SC, Szolnok 7–8 (1–2, 1–3, 3–2, 2–1)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek I. korosztály, Baja. V.: Nagy Bonifác. Békéscsaba: Pribojszki – Szatmári L., Bazsó 1, Horváth Sz. 3 (1), Pónya O. 1, Pallag, Szalai 2 (1). Cs.: Tasnádi, Pojendán, Szathmáry Zs., Hrabovszki, Lisztes. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 0/0, ill. 2/1. Büntetők: 4/2, ill. 1/1. Az első félidőben túl nagy előnyt adott csapatunk a Tisza-partiaknak, utána hiába finiselt jól és érte utol ellenfelét, a győztes gólt 7–7 után a szolnokiak szerezték meg 44 másodperccel a lefújás előtt.

Csabai Csirkefogók VK—Szolnoki Dózsa 6–16 (1–5, 2–3, 1–5, 2–3)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek I. korosztály, Baja. V.: Nagy Bonifác. Békéscsaba: Pribojszki – Szatmári L. 2, Bazsó, Horváth Sz. 1, Pónya O., Pallag 1 (1), Szalai. Cs.: Lisztes (kapus), Tasnádi, Pojendán 1, Surányi 1, Szathmáry Zs., Hrabovszki, Hajdu. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 2/0, ill. 5/4. Büntetők: 1/1, ill. 2/1. Kipontozódott: Szalai. A szolnokiak fokozatosan elhúzva nyerték meg a találkozót.

Fodor Ádám így értékelte a Baján látottakat: – Az első találkozó elején nem volt elég feszes a csapat, ezért az első két negyed elszállt, amiért szidást is kaptak a fiatalok. A folytatásban azonban csak dicsérhetem a gyerekeket, remekül küzdöttek, és ha még egy-két percig tart a meccs, akár nyerhettünk is volna. A második mérkőzésen egy nagyon erős Szolnokkal találkoztunk, akik ellen sok hibával játszottunk, amit ellenfelünk alaposan ki is használt. A célunk ekkor az volt, hogy igyekezzünk megnehezíteni a Tisza-partiak dolgát, de ez nem sikerült. Ennek ellenére itt akadtak szép megoldásaink. A teljességhez tartozik, hogy vasárnap ki-ki meccset játszik ez a korosztályos csapatunk a Csongrád ellen az országos bajnokságban, ezért a legjobbjaink most nem szerepeltek Baján. Egyébként klubunk facebook oldalán holnap élőben közvetítjük a csongrádiak elleni derbit, mivel a pólósokon és edzőkön kívül – a koronavírus-járvány szülte rendszabályok miatt – senki sem léphet be az Árpád fürdőbe, amíg a három találkozó tart.

További eredmények: Ceglédi Leányok–Sugovica VSE, Baja 27–7. Szolnoki Dózsa–Szegedi Vízipóló Suli 7–8. Invictus SC, Szolnok–Ceglédi Leányok 6–10. Sugovica VSE, Baja–Szegedi Vízipóló Suli 2–29.

Az állás három forduló után: 1. Szegedi Vízipóló Suli 12, 2. Szolnoki Dózsa 7, 3. Ceglédi Leányok 7, 4. Invictus SC, Szolnok 6, 5. Csabai Csirkefogók VK 3, 6. Sugovica VSE, Baja 0.