Az első meccsen bravúros győzelem, a másodikon vereség

polo-ob2-roman-gyorgy-es-laczo-peterA békéscsabai Árpád fürdő adott otthont szombaton a hazai OB II-es vízilabda-bajnokság Dél-keleti csoportja negyedik körének. Az idei utolsó torna jellegű eseményen minden gárda két-két meccset játszott, így nyolc fordulón vannak túl a csoport csapatai.

Csabai Csirkefogók VK II.—Szegedi VTK 7—6 (0—2, 2—2, 3—2, 2—0)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Danciu — id. Lukácsi S. 1, Laczó P. 3, Gyebnár, Csendes, Dávid 1, Pop. Cs.: Román, Szilágyi, Weinhardt M., Weinhardt D., Tóth K., Mayer 2, Stancu. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Szeged: dr. Bólya — Árva 1, Balla 1, dr. Ladóczki, Török A., dr. Török T., Zsarkó 3. Cs.: Bük 1. Játékos edző: dr. Bólya László.

Gól emberelőnyből: 4/0, ill. 5/0. Büntetők: 0/0, ill. 1/0.

A szegediek kaptak hamarabb lábra és fokozatosan elhúztak csapatunktól, amely egy idő után magára talált, és 5—2 után megkezdte a felzárkózást. A negyedik negyed közepén utolérték az egyre fáradó, mindössze egyet cserélő szegedieket, majd a finisben, három perccel a vége előtt Laczó Péter góljával megfordították a mérkőzés kimenetelét. A Tisza-partiak egy perccel a lefújás előtt büntetődobáshoz jutottak, amit Emanuel Danciu, a csabaiak portása kivédett.

Csabai Csirkefogók VK II.—Szegedi TE EHÖK SE 6—10 (0—2, 3—4, 0—2, 3—2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport, Békéscsaba. V.: Berki András. Békéscsaba: Danciu —Laczó P., Román, Dávid, Tóth K., Mayer 1, Pop 1. Cs.: id. Lukácsi S. 3, Gyebnár, Csendes, Szilágyi 1, Weinhardt M., Weinhardt D. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Szeged: Balogh Á. — Nagy D. 1, Bereczky, Szabó G. 1, Páll 6 (3), Tóth M. 1, nagy L. 1. Cs.: Öveges. Játékos edző: Páll Bence.

Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 4/.2 Büntetők: 1/0, ill. 3/3.

A 0—3 és a 3—9 mindent elárul a mérkőzésről, no meg az, hogy a vendégek három büntetőhöz jutottak, amit rendre értékesítettek is. Összességben az ötméteresből elért gólokkal és a játékos edző Páll Bence hatékonyságával voltak igazán jobbak a Tisza-partiak.

A 7-8. forduló további eredményei: Szentesi VK II.—Szegedi VTK 3—9. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Szegedi ÚVTE 7—12. Szegedi TE EHÖK SE—Hódmezővásárhelyi VSC II. 7—5. Szegedi ÚVTE—Szentesi VK II. 22—7.

Az állás nyolc forduló után: 1. Szegedi ÚVTE 24, 2. Szegedi TE EHÖK SE 12, 3. Szegedi VTK 11, 4. Csabai Csirkefogók VK II. 9, 5. Hódmezővásárhelyi VSC II. 8, 6. Szentesi VK II. 6.

Címlapképünkön Román György vezeti a labdát, fölötte Laczó Péter tart a támadással