Bemutatkozott a vegyes korösszetételű OB II-es csapatunk is

MBcsaba--Bánki póló       Árpád fûrdõegkezdődött a pontvadászat az OB II-ben is a hét végén. Az első kör két találkozóját a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában rendezték meg és a Nagyvárad, valamint a Szegedi VTK volt a mieink ellenfele. A békéscsabai csapat igazán vegyes korösszetételű volt, kaptak benne helyet a nagy öregek, valamint a feltörekvő serdülő és ifjúsági korú játékosok.

Csabai Csirkefogók VK—Crisul Masters Oradea, Nagyvárad (román) 9—15 (1—5, 2—4, 4—4, 2—2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport. V.: Sándor Péter. Békéscsaba: Nyakó — id. Lukácsi S. 2, Laczó P., Dávid, Weinhardt M. 1, Csuvarszki D. 2, Tóth K. Cs.: Schindler I., Gyebnár 1, Weinhardt D. 1, Paksi B., Borsos, Mecskó 1, Péter 1. Játékos edző: Borsos Pál. Nagyvárad: Boros — Hasas 1, Gábor 3, Codila 1, Sándor 1, Manucu 5 (2), Malai 2. Cs.: Hegyesi, Bacut, Freundlich 1, Sztankoits 1. Játékos edző: Hegyesi Lajos.

Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 4/2. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Az eredmény alakulása: 1—2, 1—7, 4—10.

A második negyed hajrájára hatgólos előnyre tett szert az újonc Nagyvárad, amit már a mérkőzés végéig megtartott.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi VTK 9—13 (2—2, 3—2, 1—5, 3—4)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport. V.: Sándor Péter. Békéscsaba: Nyakó — id. Lukácsi S. 2, Laczó P., Dávid 1, Weinhardt M., Csuvarszki D. 1, Tóth K. 1. Cs.: Schindler I. 1, Gyebnár 1, Weinhardt D. 1, Paksi B., Borsos, Mecskó 1, Péter. Játékos edző: Borsos Pál. Szeged: Papp — Erdei, dr. Csernus Z. 1, Török A. 1, dr. Török T. 1, Németh 4, Éles 4. Cs.: Árva, dr. Ladóczki 1, Zsarkó 1. Edző: Klippal Zsolt.

Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 3/2. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kiállítás cserével: dr. Csernus Z. Az eredmény alakulása: 1—0, 1—2, 5—3, 5—9, 7—9, 8—13.

A második negyed finisében még kétgólos előnyben voltak a Csirkefogók, ám az ezt követő kilenc percben bekapott hat gól megpecsételte sorsukat.

További eredmények: Szegedi ÚVTE—Szentesi Öregfiúk 17—8. Szegedi VTK—Hódmezővásárhelyi VSC II. 11—4. Szentesi Öregfiúk—Crisul Masters Oradea, Nagyvárad 8—22. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Szegedi ÚVTE 8—12.

Az állás két forduló után: 1. Crisul Masters Oradea, Nagyvárad 6 (37—17), 2. Szegedi ÚVTE 6 (29—16), 3. Szegedi VTK 6 (24—13), 4. Csabai Csirkefogók VK 0 (18—28), 5. Hódmezővásárhelyi VSC II. 0 (12—23), 6. Szentesi Öregfiúk 0 (16—39).