Bravúros hajrával behúzta a három pontot csapatunk

Alsóházi rangadóra került sor szombaton kora délután, amikor a mögöttünk álló székesfehérváriak fogadták csapatunkat. Óriási küzdelem folyt a medencében, vendéglátónk már-már kezükben érezhették a győzelmet, hiszen a finisben háromgólos előnyre tettek szert, ám a csupa szív játék meghozta az eredményt, és nagyon fontos három ponttal térhettek haza játékosaink.

Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Swietelsky-Békéscsaba 9—10 (3—2, 1—1, 4—3, 1—4)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, Székesfehérvár, 100 néző. V.: Győri Attila, ifj. Kuncz László. Székesfehérvár: Nagy D. — Sebestyén 3, Bekő, Pászti, Albert 4 (1), Gáti, Csányi 2. Cs.: Tóth K., Nagy M., Jánosi, Mihályi. Edző: Gyöngyösi János, Ágner Zoltán. Békéscsaba: Ormai — Sóvári 2, Páll, Mucsi, dr. Szilágyi 1, Ajtai 4 (1), Németh D. 2. Cs.: Hesz, Tóth F. 1, Laczó P., Borsos. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám.

Gól emberelőnyből: 10/3, ill. 9/3. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Bekő, Csányi, ill. Páll. Az eredmény alakulása: 3—0, 4—2, 4—5, 6—6, 9—6.

Mindkét csapat kissé tartalékosan állt ki, a hazaiaknál hiányzott a balkezes lövőjük, míg a Békéscsabából nem tarthatott a csapattal Takács Gellért és Mikházi Máté betegség, illetve iskolai elfoglaltság miatt. Már az elején meglátszott, hogy nagy a tét, valamint az is, hogy a házigazdák alaposan felkészültek a Békéscsabából. A mieink idegesen kezdtek, türelmetlenül támadtak és olykor a védekezésben is akadtak hiányosságok. A kezdeti mélyzónával nem tudott mit kezdeni a Békéscsaba. A harmadik negyedre rendezték a sorokat, beelőztek, de utána ismét jöttek a kisebb-nagyobb hibák, nem véletlenül fordított ismét a Székesfehérvár (9—6). Újra megrázta magát a vendéggárda az egyre fáradó pályaválasztóval szemben, óriási finisbe kezdtek. Sóvári Gergely, dr. Szilágyi Kristóf góljaival egyenlített csapatunk, majd a „kegyelemdöfést” Ajtai Miklós adta meg a házigazdáknak, aki két perccel a mérkőzés lefújása előtt beállította a végeredményt. Sokat jelentett a végjátékban a rutin: Hesz Máté, Németh Dániel és dr. Szilágyi Kristóf sok száz ob 1-es mérkőzéssel a háta mögött nyugalmat sugárzott, lehiggadt a csapat, egyre jobban koncentrált, és az utolsó negyedben már brillírozott. Ami három pontot jelentett, és mivel a fehérváriakkal szemben hazai környezetben is nyertek, óriási lépéselőnybe kerültek velük szemben egy mindent kielégítő izgalmas, fordulatos mérkőzés után.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — A nagy tét miatt idegesen kezdtünk, ezért a mérkőzést kétszer kellett megnyernünk. A negyedik negyedben a csapat hatalmasat küzdve a sírból hozta vissza mérkőzést, amivel nagy lépést tettünk a bent maradás felé.

További eredmények: BVSC-Zugló—Kaposvári VK 19—3. Ceglédi VSE—Vasas SC 9—10. Szegedi FVCS—A HÍD OSC Újbuda 153. A MAFC 113—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre mérkőzést február 6-án játsszák.

Az állás a 12. forduló után: 1. BVSC-Zugló 34, 2. Szegedi FVCS 30, 3. Vasas SC 30, 4. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 21, 5. Ceglédi VSE 16, 6. A HÍD OSC Újbuda 16, 7. Kaposvári VK 13, 8. Swietelsky-Békéscsaba 9, 9. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 3, 10. MAFC 113 0.

Címlapképünkön a csapat motorja, Németh Dániel, aki két remek góllal járult hozzá a győzelemhez