Egy győzelemmel egy helyet előre ugrottak a tabellán

Felnőtt csapataink közül az OB II-esek voltak a frissebbek, hiszen a hét végén már „belecsaptak a lecsóba”, Hódmezővásárhelyen az ötödik forduló küzdelmei során két mérkőzést játszottak. Először a házigazdákkal, majd az idén először benevező nagyváradiakkal csaptak össze. Miután a hazaiakat legyőzték egy helyet előrébb rukkoltak a tabellán, a másik találkozón a román együttes bizonyult jobbnak.

Csabai Csirkefogók VK II.—Hódmezővásárhelyi VSC II. 9—6 (2—0, 1—1, 3—1, 3—4)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely. V.: Berki András. Békéscsaba: Danciu — id. Lukácsi S. 2, Laczó P. 4, Puha, Dávid 1, Sipos 1, Román. Cs.: Gyebnár, Weinhardt M. 1, Zleovszki, Borsos, Pop. Edző: Borsos Pál. Hódmezővásárhely: Bodor — Vígh 1, Rókus 1, Csapó, Lénárt, Kis László 2 (1), Sági. Cs.: Mérai, Mészáros, Hegedüs, Kürtösi 1, Török, Kis László Márk 1. Edző: Rácz Tamás.

Gól emberelőnyből: 9/3, ill. 10/3. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Kipontozódott: Laczó P.

Villámrajtot vett a Békéscsaba, zsinórban lőtt három góljával tetemes előnyre tett szert. A mérkőzés folyamán egy pillanatra sem forgott veszélyben győzelmük, hiszen a negyedik negyed elejére már ötgólos előnyre tettek szert (7—2), amelyet a 30. percig simán tartottak (9—4).

Csabai Csirkefogók VK II.—Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad (román) 6—17 (2—4, 1—4, 1—4, 2—5)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely. V.: Tankó Dorina. Békéscsaba: Danciu — id. Lukácsi S. 3, Laczó P., Dávid 2, Weinhardt M., Sipos, Román 1. Cs.: Puha, Gyebnár, Zleovszki, Borsos, Pop. Edző: Borsos Pál. Nagyvárad: Boros — Hasas 2, Bacut 1, Gordan 1, Cordila 1, Sorin 1, Manucu 3. Cs.: Oltean 2, Gergely, Malai 6 (1). Edző: Gordoan Corneliu.

Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 7/5. Büntetők: 1/0, ill. 2/1. Kipontozódott: Gyebnár.

Bár Dávid Levente gólja nyitotta meg a találkozót, a folytatásban négyet kapott csapatunk. Igaz, 3—4-re még feljöttek a Csirkefogók, ám ezt követően a nagyváradi csapat akarata érvényesült a medencében.

További eredmények: Csongrádi VVSE II.—Szegedi UVTE 5—15. Szentesi VK II.—Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad 7—13. Szegedi VTK—Csongrádi VVSE II. 13—7. Szegedi UVTE—Szentesi VK II. 13—14. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Szegedi VTK 13—11.

Az OB II Keleti csoportjának állása a ötödik kör (tíz forduló) után: 1. Szegedi UVTE 25, 2. Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad 22, 3. Szentesi VK II. 15, 4. Csabai Csirkefogók VK II. 11, 5. Hódmezővásárhelyi VSC II. 10 (81—98), 6. Csongrádi VVSE II. 10 (95—121), 7. Szegedi VTK 9.

Címlapképünkön a békéscsabai Laczó Péter (balra), aki az első mérkőzésen négyszer is bevette az ellenfél kapuját