Erőltetett menet után kettős vereség az OB II-ben

Helyszíncsere (Szeged helyett Békéscsabán került sor a fordulóra) után is két mérkőzésen volt érdekelt felnőtt OB II-es csapatunk a szombati körben. Először a kecskemétiek, majd a hódmezővásárhelyiek ellen kellett felvenniük a küzdelmet. Nehezítette a csabaiak dolgát, hogy a sorsolás szeszélye folytán mindössze néhány perc szünet volt a két fontos találkozójuk között, az egyiket 12, a másikat 13 órakor játszották. Talán ennek is betudható, hogy ismét sikerélmény nélkül hagyták el a medencét a két meccs után.

Békéscsaba—Kecskeméti VE 11–12 (2–3, 4–1, 2–4, 3–4)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport, Békéscsaba, Árpád fürdő. V.: Pagács Sándor. Békéscsaba: Bucsi – Lukácsi S., Vidovenyecz 2, Dávid 1, Latorcai 1, Ajtai 5 (2), Puha Z. Cs.: Gellény 2, Román, Vozár B., Miklós, Lukácsi M., Csendes, Weinhardt M. Edző: dr. Szlávik Győző, Csabai Zoltán. Kecskemét: Harkai – Nagy R. 3 (1), Sárkány 3, Barabás, Dongó 1 (1), Rozgonyi Á. 2, Morva 2. Cs.: Liszi, Bogdán 1, Czirok. Edző: Nagy Róbert, Rozgonyi Gábor. Gól emberelőnyből: 7/1, ill. 7/2. Büntetők: 2/2, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Román. Kipontozódott: Nagy R. Az eredmény alakulása: 2–3, 8–4, 8–10, 10–11.

Békéscsaba—Hódmezővásárhelyi VSC VE 10–14 (3–4, 4–2, 1–3, 2–5)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport, Békéscsaba, Árpád fürdő. V.: Tordai Gábor. Békéscsaba: Bucsi – Lukácsi S., Vidovenyecz 1, Gyebnár, Dávid 2, Latorcai 2, Ajtai 3. Cs.: Gellény, Sipaki, Miklós, Vozár M., Lukácsi M. 2, Csendes, Román. Edző: dr. Szlávik Győző, Csabai Zoltán. Hódmezővásárhely: Szabó K. – Szabó N. 2 (2), Szabó A. 2, Hajdú 4 (3), Rókus 2, Gallyas, dr. Szabó J. 2. Cs.: Molnár (kapus), Csapó 1, Katona 1, Mérai, Vigh. Edző: Keresztes László, Rókus Áron, Vigh Szabolcs. Gól emberelőnyből: 9/3, ill. 6/2. Büntetők: 0/0, ill. 5/5. Kiállítás cserével: Gallyas. Kipontozódott: Latorcai, ill. dr. Szabó J. Az eredmény alakulása: 1–2, 3–2, 3–6, 7–6, 9–10, 9–14.

Mestermérleg. dr. Szlávik Győző: — Az első mérkőzésen a vereség ellenére jól helyt állt a csapat, de az is tény, ezt a találkozót mi buktuk el. A négy negyed során nyolc-tíz olyan ziccert hagytunk ki, amelynek, ha csak a fele bemegy, most mi örülhetnénk. Pedig szépen kidolgozott lehetőségek voltak, és nem is ellenfelünk kapusán múlt, egész egyszerűen fölé, mellé lőttük a lehetőségeket, vagy a kapufán csattant a labda. A fiatalok viszont ismét csak dicsérhetők, gyakran leúszták a kecskemétieket, és jól vették ki részület a támadásvezetésben, a helyzetek kidolgozásában. A Hódmezővásárhely ellen változatos ki-ki meccset játszottunk, ám különösen a negyedik negyed végére kijött a csapaton a fáradtság, ami érthető, hiszen a két találkozó során, pihenő nélkül szinte egyben játszottuk le a nyolc negyedet. Itt már nem a lövések pontosságával volt gondunk, hanem azzal, hogy elfogyott az energia, pedig sokáig fej fej mellett haladt a két együttes, sőt, még a vezetés is nálunk volt két alkalommal is.

További eredmények: Csongrádi VVSE–Hódmezővásárhelyi VSC 11–10. Szegedi ÚVTE–Szegedi VTK 12–7. Kecskeméti VE–Szegedi ÚVTE 6–25.

Az állás a negyedik kör, hét forduló után: 1. Szegedi ÚVTE 21, 2. Csongrádi VVSE 15, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 10, 4. Kecskeméti VE 7, 5. Szegedi VTK 6, 6. Békéscsaba 0.

Címlapképünkön szemben Dávid Levente, aki mindkét mérkőzésen eredményes volt, ám a csapatnak ezen a hét végén sem sikerült nyernie