Gyermek csapatunk hozta a „kötelezőt”, ifistáink bravúrt hajtottak végre, serdülőink két negyedig jól állták a sarat

Vasárnap számunkra is folytatódott az országos utánpótlás-bajnokság, amelynek során a jó erőkből álló Dunakanyar három alakulatát fogadtuk hazai környezetben, a békéscsabai Árpád fürdőben. A nyitányon a gyermek csapatunk egy remek mérkőzés után behúzta a három pontot, a serdülők azonban kiegyenlített első félidő után vereséget szenvedtek. A nap záró találkozóján ifjúsági csapatunk nagy bravúrt hajtott végre, hiszen a jobb helyezéssel álló vendégeket legyőzték.

Swietelsky-Békéscsaba—KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 9–8 (1–2, 1–2, 6–2, 1–2)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Berki András, Orosz László. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 2, Bencsik, Kis S., Körözsi, Károlyi, Csatári 4 (2). Cs.: Szalók, Sipos, Schindler, Demeter 2, Paksi B. 1, Bozgán. Edző: Ajtai Miklós. Dunakanyar: Bajna – Takács 2, Mezővári, Rácsay, Török 2, Lang, Matskási Cs. Cs.: Vezényi, Komlós, Vass 1 (1), Arany, Szántó 1 (1), Bihari 1, Szabó G. 1. Edző: Tusa Márk, Németh Zsolt. Gól emberelőnyből: 4/0, ill. 10/2. Büntetők: 3/2, ill. 3/2. Kiállítás cserével: Szalók, ill. Arany. Kipontozódott: Schindler.

Kemény küzdelem folyt az első két negyedben, ekkor egy lehelettel jobbnak bizonyult a Dunakanyar. A harmadik negyedben azonban robbantott csapatunk, fordított és kétgólos előnyre tett szert, amely előnyt a végjátékig megtartották. Ezzel fontos és bravúros győzelmet arattak.

Ajtai Miklós: – Nagy örömömre, de egy kicsit bánatomra zajlott ez a fontos rangadó. Örültem, mert ilyen sok ifjúsági játékos, szám szerint 13, mostanában még nem állt rendelkezésemre. Bánom, hogy idegenbeli derbikre sohasem jön össze ekkora létszám. Sokat jelentett a mai sikerünkben, hogy a rövid téli pihenő alatt nagyon kemény alapozó munkát végeztünk, aminek most meg is lett az eredménye. Nagy alázattal, harcosan küzdött az egész gárda, a megbeszélteket végig betartották. Igazi csapatmunka volt az eddig sikeresebb ellenfelünkkel szemben, de külön kiemelném Csatári Szabolcs, Demeter Nándor, Lukácsi Marcell és a kapus Vozár Miklós teljesítményét.

További eredmények: Ceglédi VVSE–Koelner-Csongrádi VVSE 17–18. Hódmezővásárhelyi VSC–Aqua SE, Nyíregyháza 6–13. Az Oázis SC, Budapest–Budafóka XXII. kerületi SE mérkőzést március 7-én játsszák. Szabadnapos: Váci VSE.

Az állás. Ifjúságiak: 1. Koelner-Csongrádi VVSE 27, 2. Oázis SC, Budapest 21, 3. Aqua SE, Nyíregyháza 21, 4. Budafóka XXII. kerületi SE 15, 5. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 15, 6. Ceglédi VSE 15, 7. Swietelsky-Békéscsaba 9, 8. Váci VSE 6, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 0.

Swietelsky-Békéscsaba—KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 5–15 (3–3, 1–1, 0–3, 1–8)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Berki András. Békéscsaba: Tóth L. – Gémesi, Dimák, Bozgán 1 (1), Dobos 1, Osgyán 2 (2), Komlódi 1. Cs.: Szatmári Zs. (kapus), Born, Csiaki, Szél G., Dajka, Kósa, Paksi G. Edző: Ajtai Miklós. Dunakanyar: Molnár – Vezényi, Komlós 2, Szabó G. 1 (1), Szántó, Török 5 (1), Bihari. Cs.: Gorda D. 1, Vass 1, Lenkei 1, Méri, Pál, Gorda B. 4. Edző: Tusa Márk, Németh Zsolt. Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 4/3. Büntetők: 3/3, ill. 4/2.

Az első félidőig úgy tűnt, lehet keresnivalója csapatunknak az egyébként jóval jobb helyezéssel bíró vendégekkel szemben. Ám a folytatásban alaposan belehúzott a szentendrei alakulat, és nem hagyott kétséget afelől, melyik együttes jobb ezen a napon.

Ajtai Miklós: – Az első két negyed rendben volt, amit a szoros állás is mutat. A folytatásban meglátszott, hogy a kezdő- és cseresor is meglehetősen foghíjas, majd az utolsó két negyedre egész egyszerűen elfogytunk. A serdülők esetében látszik, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség lenne a fontos. Újoncot is avattunk. Mindenkinek nagyon sokat kell még dolgoznia a siker érdekében. Ebből a csapatból most Osgyán Andrást és Bozgán Bencét dicsérhetem harcosságáért.

Az állás. Serdülők: 1. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 24, 2. Oázis SC, Budapest 21, 2. Budafóka XXII. kerületi SE 21, 4. Ceglédi VSE 21, 5. Aqua SE, Nyíregyháza 12, 6. Hódmezővásárhelyi VSC 12, 7. Koelner-Csongrádi VVSE 9, 8. Swietelsky-Békéscsaba 6, 9. Váci VSE 3.

Swietelsky-Békéscsaba—KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 14–11 (2–2, 3–4, 5–2, 4–3)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Orosz László, Pásztor Antal. Békéscsaba: Korcsok P. – Kiss Z. 2, Hajdu A. 1, Szanyi 1, Freiberger 1, Kvasz 3 (1), Komlódi 5. Cs.: Lisztes (kapus), Budai, Tasnádi, Fodor 1, Horváth Sz., Hrabovszki, Bujdosó, Szatmári L. Edző: Fodor Ádám. Dunakanyar: Vagyoczki – Arany 2, Sümeghy-Flandorffer 2, Dlauchy, Lenkei 2, Pál 3 (1), Matskási H. Cs.: Gorda B. 1, Sikó 1, Nagy K., Antal-Varga, Cseke, Borszéky-Kiss. Edző: Tusa Márk, Németh Zsolt. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 5/1. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Matskási.

Az első két negyed nagyon szoros csatát hozott, bár jobbára a csabaiak vezettek, ám a félidőben mégis a vendégek egygólos előnyét mutatta az eredményjelző. A folytatásban határozottabb lett a pályaválasztó játéka, nemcsak fordított az álláson, hanem háromgólos előnyre tett szert. Egyszer még felzárkóztak a Dunakanyar fiataljai egy gólra, ám ezt követően bebiztosította stabil győzelmét a hazai egylet.

Fodor Ádám: – Az első két negyed „izgulós” meccset hozott. Egyik csapat sem volt ekkor toppon, mindkét gárda sokat hibázott, számtalan helyzetet elrontott. A második félidőre a mieink fejben és vitálisan is ellenfelük fölé nőttek, ennek volt köszönhető győzelmünk az egyébként remek vendégekkel szemben. Az nem állítom, hogy ez volt a csúcsmérkőzésünk, de a találkozó után, a gratuláció közepette, kihangsúlyoztam a gyerekeknek, hogy ez lenne a minimum elvárás fordulóról fordulóra, ennél alább nem adhatjuk.

Az állás. Gyermek korcsoport: 1. Swietelsky-Békéscsaba 24, 2. Oázis SC, Budapest 21, 3. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 18, 4. Ceglédi VSE 18, 5. Aqua SE, Nyíregyháza 18, 6. Koelner-Csongrádi VVSE 15, 7. Váci VSE 6, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 6, 9. Budafóka XXII. kerületi SE 0.

Címlapképünkön Csatári Szabolcs, aki nagyon sokat tett azért, hogy ifjúsági csapatunk legyőzze a jobb erőkből álló szentendrei alakulatot