Gyermek korosztályú csapatunk 35 gólt hintett

Az országos bajnokság A2 Keleti csoportjában a negyedik fordulót rendezték meg vasárnap (a mieink még csak három körön vannak túl a maival együtt, ugyanis a második fordulóban szabadnaposak voltak – lévén páratlan számú a mezőny). Ezúttal egy számukra ismeretlen, a Budafóka együttesével akadtak össze hazai környezetben, a mérleg pedig az előző fordulóhoz hasonlóan egy győzelem, két vereség.

Swietelsky-Békéscsaba—Budafóka XXII. kerületi SE 8–12 (1–0, 1–2, 3–5, 3–5)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: László Gábor, Juhász Tibor. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M., Bozgán 4, Vozár B., Paksi B., Károlyi 2, Csatári 2. Cs.: Tóth L. (kapus), Dimák, Sipos, Bencsik, Kis S., Gémesi. Edző: Ajtai Miklós. Budafóka: Czank – Kari 6 (1), Nagy Á., Temesvári, Cserhalmi, Takács 1, Kardos. Cs.: Kaltenecker, Póka 1, Nagy B. 2, Pusztai 2, Bekó. Edző: Póka Sándor, Kimer Áron, Horváth Ákos. Gól emberelőnyből: 5/0, ill. 8/3. Büntetők: 0/0, ill. 1/1.

A harmadik negyed közepén még 4–2-re a Békéscsaba vezetett, ám ezt követően zsinórban öt gólt értek el a vendégek, ahonnan már nem tudott felállni csapatunk.

Ajtai Miklós: — Ezen a mérkőzésen is kiütközött, hogy nagyon keveset járnak edzésre fiataljaink. Nem véletlen, hogy elfáradtak a végére, pedig akár meg is nyerhettük volna a találkozót. A finisre hitehagyottá vált a társaság, sokszor pedig önfejűen játszott, de sajnos abból kell főznöm, ami van.

További eredmények. Ifjúságiak: Váci VSE–Ceglédi VSE 9–17. Hódmezővásárhelyi VSC–Koelner-Csongrádi VVSE 12–25. Oázis SC, Budapest–Aqua SE, Nyíregyháza 15–12. Szabadnapos: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo.

Az állás a 4. forduló után. Ifjúságiak: 1. Koelner-Csongrádi VVSE 12, 2. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 9, 3. Budafóka XXII. kerületi SE 6, 4. Oázis SC, Budapest 6, 5. Ceglédi VSE 6, 6. Aqua SE, Nyíregyháza 3, 7. Swietelsky-Békéscsaba 3, 8. Váci VSE 0, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 0.

Swietelsky-Békéscsaba—Budafóka XXII. kerületi SE 6–19 (2–6, 1–4, 0–5, 3–4)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Juhász Tibor, László Gábor. Békéscsaba: Tóth L. – Dobos, Gémesi 2, Bozgán 1, Kvasz 2 (1), Osgyán, Freiberger. Cs.: Szatmári Zs. (kapus), Born, Csiaki, Dimák 1, Pálenkás, Kósa, Paksi G. Edző: Ajtai Miklós. Budafóka: Nagy G. – Póka 3, Ács 3, Nagy B. 1, Pusztai 5, Tóth Bende 2, Bekó 2. Cs.: Baranyai (kapus), Tóth Bence 2, Kaltenecker, Kovács D., Páll, Retkes 1, Yazdini 1 (1). Edző: Póka Sándor, Horváth Ákos. Gól emberelőnyből: 9/2, ill. 5/4. Büntetők: 1/1, ill. 3/1.

A második negyed elején, 3–6-os állást követően elvesztette a fonalat serdülő csapatunk, zsinórban tíz gólt kaptak, ami végleg megpecsételte sorsukat. Azt követően már csak az utolsó negyedet tudták szorossá tenni.

Ajtai Miklós: – Ez a csapatunk is erősen tartalékos volt és hamar szétcsúszott, majd el is fáradt. Úgy láttam az arcokon, hogy ideje korán feladták, alig várták, hogy vége legyen az összecsapásnak.

További eredmények. Serdülők: Hódmezővásárhelyi VSC–Koelner-Csongrádi VVSE 16–13. Váci VSE–Ceglédi VSE 8–11. Oázis SC, Budapest–Aqua SE, Nyíregyháza 22–8. Szabadnapos: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo.

Az állás a 4. forduló után. Serdülők: 1. Budafóka XXII. kerületi SE 12, 2. Oázis SC, Budapest 6, 3. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 6, 4. Koelner-Csongrádi VVSE 6, 5. Ceglédi VSE 6, 6. Aqua SE, Nyíregyháza 3, 7. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 8. Swietelsky-Békéscsaba 3, 9. Váci VSE 0.

Swietelsky-Békéscsaba—Budafóka XXII. kerületi SE 35–9 (12–2, 6–2, 10–4, 7–1)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Juhász Tibor, László Gábor. Békéscsaba: Beregszászi – Kiss Z. 6, Hajdu 7, Szanyi 3 (1), Freiberger 5, Kvasz 8 (1), Komlódi 1. Cs.: Korcsok P. (kapus), Budai 1 (1), Lisztes, Tasnádi, Horváth Sz. 3, Szalai 1 (1), Bujdosó, Kovács B. Edző: Fodor Ádám. Budafóka: Balogh B. – Tóth T. 1, Poremba 3, Turcsán, Kovács Á. 5, Nagy B., György. Cs.: Surán, Vuics, Kerekes, Kovács F., Szabó B. Edző: Póka Sándor, Horváth Ákos. Gól emberelőnyből: 5/5, ill. 8/0. Büntetők: 4/4, ill. 1/0. Kipontozódott: Tóth T.

Fodor Ádám: – A mérkőzés előtt arra kértem a gyerekeket, hogy mindegy, mi lesz a végeredmény, vegyék végig komolyan a találkozót. Így is történt, ennek köszönhető az egyébként halványabb ellenfél feletti nagy gólkülönbségű győzelem. Ennek ellenére akadt két-három elkerülhető bekapott gól, de összességében elégedett vagyok az eredménnyel, kezd látszani az elvégzett munka. Ami pedig külön öröm: mindenki sok játéklehetőséget kapott ma is.

További eredmények. Gyermek korcsoport: Váci VSE–Ceglédi VSE 17–19. Hódmezővásárhelyi VSC–Koelner-Csongrádi VVSE 7–15. Oázis SC, Budapest–Aqua SE, Nyíregyháza 18–8. Szabadnapos: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo.

Az állás a 4. forduló után. Gyermek korcsoport: 1. Swietelsky-Békéscsaba 9, 2. Oázis SC, Budapest 9, 3. Ceglédi VSE 9, 2. 4. Koelner-Csongrádi VVSE 9, 5. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 3, 6. Aqua SE, Nyíregyháza 3, 7. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 8. Váci VSE 0, 9. Budafóka XXII. kerületi SE 0.

Címlapképünkön Kiss Zoltán célozza meg a kaput, fiatal játékosunk a gyermek korosztályúak találkozóján hat gólig jutott