Hajnali kelés után, kissé tartalékos csapatokkal is kétharmados sikerrel zárták utánpótláscsapataink a napot

Hajnalok hajnalán kelt útra három utánpótláscsapatunk a fővárosba, hogy az országos utánpótlás-bajnokság ötödik fordulójában megküzdjön a Sportliget SE együtteseivel. A korai kelés oka: az első találkozót már 10 órára írták ki a házigazdák, így aztán illett már kilenc óra előtt megjelenni a BVSC Szőnyi úti uszodájában. Ennek ellenére a mérleg kezdvező, ugyanis az ifjúságiak és a gyermek korosztályúak győztek, csak a serdülők maradtak alul ellenfelükkel szemben.

Sportliget SE Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 8–11 (1–3, 4–3, 1–3, 2–2)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Budapest. V.: Kiss Attila, Madarasi Gyula. Sportliget SE: Csanda – Bak 4, Török 1, Simon 2, Trencsényi, Imre, Dózsa. Cs.: Lakó Futó M. 1, Kovács M., Lakó Futó B. Edző: Dobos András. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 1, Dobos 1, Fodor Zs. 2, Osgyán 1, Csatári 3 (2), Károlyi 1. Cs.: Sipos, Gémesi, Kiss Z. 1, Kis S., Paksi G. 1. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 14/3, ill. 5/3. Büntetők: 0/0, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Lukácsi M. Kipontozódott: Osgyán, Csatári, Károlyi.

A második negyed elején már háromgólos előnyre tett szert csapatunk (2–5), amit a félidőre egálra hozott a pályaválasztó. A folytatásban egy huszáros rohammal négyre növelte előnyét a Békéscsaba, aminek nagy részét meg is tartotta a találkozó végére.

Ajtai Miklós: – Sajnos sok hiányzóval keltünk útra a fővárosba. Ennek ellenére jól kezdtünk, de a második negyed közepén meghatározó játékosunk, Lukácsi Marcell a végleges kiállítás sorsára jutott. A szünetben igyekeztem rendet teremteni a fejekben és átszervezni a csapatot, amit végül is sikerült. Lukácsi kiválása után Csatári Szabolcs vette hátára a csapatot, Vozár Miki közel hatvan százalékos hatékonysággal védett, Dobos Ferenc pedig centerben és bekként is nagyot alakított. Bár az utolsó negyedre végleg elfogyott a csapat a sok kipontozódás miatt, ám a lényeg, a három pont mégis megvan.

További eredmények. Ifjúságiak: Szegedi Vízipóló SE II.–Budafóka SE Budapest 5–29. Váci VSE–PannErgy Miskolc 4–17. Hódmezővásárhelyi VSC–Aqua SE Nyíregyháza 7–5. Oázis SC Budapest–Ceglédi VSE 12–7.

Az állás öt forduló után. Ifjúságiak: 1. Budafóka SE Budapest 15, 2. PannErgy Miskolc 15, 3. Oázis SC Budapest 12, 4. Ceglédi VSE 9, 5. Swietelsky-Békéscsaba 9, 6. Hódmezővásárhelyi VSC 6, 7. Sportliget SE Budapest 3, 8. Aqua SE Nyíregyháza 3, 9. Váci VSE 2, 10. Szegedi Vízipóló SE II. 1. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)

Sportliget SE Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 13–7 (5–2, 2–1, 4–2, 2–2)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Budapest. V.: Madarasi Gyula, Szentkereszti Gabriella. Sportliget SE: Csanda – Török 2, Simon 7, Kálmán, Lakó Futó M. 2, Trencsényi, Lakó Futó B. Cs.: Pálinkás (kapus), Jambrik, Vass, Kovács M., Kórosi, Czanik, Fehér. Edző: Dobos András. Békéscsaba: Lisztes – Kiss Z., Hajdu A. 1, Gémesi, Bozgán 1 (1), Komlódi, Fodor Zs. 3 (1). Cs.: Beregszászi (kapus), Budai 1, Szanyi 1, Sajtos, Tasnádi, Pálenkás, Bujdosó. Edző: Ajtai Miklós.  Gól emberelőnyből: 6/3, ill. 12/2. Büntetők: 4/0, ill. 2/2. Kipontozódott: Lakó Futó B., ill. Kiss Z., Gémesi.

Két és fél perc után már 3–0-t mutatott az eredményjelző és innen kezdve reménytelennek tűnt változtatni a gólkülönbségen. Ami a találkozó végéig még tovább is nőtt.

Ajtai Miklós: – Serdülőink is megfogyatkozva utaztak a fővárosba, meghatározó játékosaink hiányoztak. Ráadásul nem úgy jöttek a játékvezetői fújások, ahogy természetes lett volna, ezért néhány perc alatt megpecsételődött a sorsunk. A gyerekekre nagy hatással volt a sok negatívum, Bozgán Bence pedig meg is sérült. Sajnálom a csapatot, néha ugyan hibáztunk, ám végig harcosan küzdött, igyekezett darálni a gárda, de ma tudomásul kellett vennünk az eredményt. Fodor Zsombort és Kiss Zoltánt dicsérhetem leginkább.

További eredmények. Serdülők: Szegedi Vízipóló SE II.–Budafóka SE Budapest 20–18. Váci VSE–PannErgy Miskolc 7–28. Hódmezővásárhelyi VSC–Aqua SE Nyíregyháza 13–5. Oázis SC Budapest–Ceglédi VSE 15–5.

Az állás öt forduló után. Serdülők: 1. PannErgy Miskolc 15, 2. Oázis SC Budapest 12, 3. Ceglédi VSE 12, 4. Sportliget SE Budapest 9, 5. Szegedi Vízipóló SE II. 9, 6. Budafóka SE Budapest 6, 7. Swietelsky-Békéscsaba 6, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 6, 9. Aqua SE Nyíregyháza 0, 10. Váci VSE 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)

Sportliget SE Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 10–16 (1–2, 2–5, 3–5, 4–4)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Budapest. V.: Szentkereszti Gabriella, Kiss Attila. Sportliget SE: Kiss I. – Jambrik 1, Gulyás 2, Udvardi 7 (1), Brunner, Szentandrási Szabó, Kovács Bertalan. Cs.: Felszner, Marton, Konorót. Edző: Sziklai Tamás. Békéscsaba: Pribojszki – Kovács Balázs, Szatmári L., Pónya O. 2, Komlódi 8, Szalai 1 (1), Bujdosó 4. Cs.: Beregszászi (kapus), Zimbran, Pojendán, Bazsó 1, Szathmári Zs., Rácz, Hrabovszki, Csiaki. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 7/4, ill. 6/5. Büntetők: 1/1, ill. 4/1. Kipontozódott: Marton.

A kezdeti bizonytalanság után hamar lábra kapott a csapat, és esélyeshez méltóan a második negyed elejére már háromgólos előnyre tett szert (1–4). A folytatásban egyre magabiztosabban játszott a viharsarki alakulat, amely a finisbe kanyarodva már hat góllal vezetett (6–12). Az utolsó negyedben már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a két egylet között a különbség.

Fodor Ádám: – A korai kelésnek, illetve meccskezdésnek köszönhetően a mérkőzés elején érezhető volt, hogy nincs éppen a toppon a csapat. Ráadásul két hiányzóval keltünk útra, Korcsok Nándor és Pallag Nándor nem tarthatott velünk, ezért ismét egy teljesen más csapatot küldtem vízbe a fővárosban. Eleinte a támadásban és védekezésben egyaránt sokat hibáztunk. Ebben az időszakban sok borsot tört az orrunk alá a Sportliget. A folytatásban azonban kijött a két gárda közötti különbség és sok cserével igyekeztem harcossá tenni alakulatunkat. Végül nem az volt a kérdés, hogy mi lesz a végeredmény, hanem az: milyen különbséggel nyerünk? Ilyen előzmények után ma ez a realitás.

További eredmények. Gyermek korcsoport: Váci VSE–PannErgy Miskolc 7–27. Szegedi Vízipóló SE II.–Budafóka SE Budapest 6–15. Hódmezővásárhelyi VSC–Aqua SE Nyíregyháza 5–16. Oázis SC Budapest–Ceglédi VSE 14–12.

Az állás öt forduló után. Gyermek korosztály: 1. PannErgy Miskolc 15, 2. Swietelsky-Békéscsaba 15, 3. Ceglédi VSE 13, 4. Aqua SE Nyíregyháza 12, 5. Oázis SC Budapest 8, 6. Budafóka SE Budapest 6, 7. Váci VSE 6, 8. Sportliget SE Budapest 0, 9. Szegedi Vízipóló SE 0, 10. Hódmezővásárhelyi VSC 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)

Címlapképünkön Csatári Szabolcs (kezén a labda) az ifjúságiak mérkőzésén hátára vette a csapatot, ráadásul három góllal vette ki részét a győzelemből