Háromból kettő az országos utánpótlás-bajnokságban

póló zslUtánpótlás csapataink mindegyike, vagyis az ifjúsági, a serdülő és a gyermek korosztály is érdekelt volt vasárnap a korosztályos országos bajnokság pontvadászatában. Mindhárom együttesünk a csongrádiakkal vette föl a küzdelmet hazai környezetben a kisebbek nyertek, az ifik a végjátékban kikaptak

Csabai Csirkefogók VK—Csongrádi VVSE 12—13 (4—2, 3—4, 1—3, 4—4)

Országos ifjúsági-bajnokság, Békéscsaba. V.: Szénászky Zsolt, Tóth Sándor. Békéscsaba: Stancu — Vesa 1, Szeles 2, Vincze, Zsilák 5, Tifrea 2, Popovics B. Cs.: Tóth K., Sajtos, Tóth F., Péter 1, Mayer 1, Darabos. Edző: Csabai Zoltán. Csongrád: Laczkó — Dögei 1, Kátai-Benedek 1, Gyovai 2, Tábit, Kiss M. 1, Szabó Zs. 6 (1). Cs.: Bodnár 1, Gál 1. Edző: Kozák László.

Gól emberelőnyből: 8/4, ill. 6/2. Büntetők: 0/0, ill. 1/1.

Hamar előnyre tett szert csapatunk, ám 4—1 után jött néhány hiba, és máris egyenlő volt az állás. A folytatásban 838-ig jobbára nálunk volt az előny, de a harmadik negyed végére átvette a vezetést a Csongrád. Ezt követően mindig a vendégeknél volt az előny, de két perccel a vége előtt Zsilák László egyenlített. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a semmiből, nyolc másodperccel a lefújás előtt Kátai-Benedek emberelőnyből betalált, így elvitte a három pontot a Csongrád.

További eredmények. Ifjúságiak: MVLC Miskolci VC—Oázis SC, Budapest 13—4. Ceglédi VSE—MTK 1888 VÚSE 10—11.

Az állás. Ifjúságiak: 1. MTK 1888 VÚSE 1 (5 mérkőzésből), 2. Ceglédi VSE 12 (6) 3. MVLC Miskolci VC 9 (3) 48—18, 4. Hódmezővásárhelyi VSC 9 (5) 82—66, 5. Csongrádi VVSC 6 (4), 6. Csabai Csirkefogók VK 3 (4), 7. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 0 (4) 39—78, 8. Oázis SC, Budapest 0 (5) 37—85.

Csabai Csirkefogók VK—Csongrádi VVSE 18—11 (4—4, 3—2, 3—2, 8—3)

Országos serdülőbajnokság, Békéscsaba. V.: Szénászky Zsolt, Tóth Sándor. Békéscsaba: Stancu — Csuvarszki D. 1, Sajtos 4, Rares 1, Zsilák 9 (1), Tóth F. 1, Darabos 1. Cs.: Tömő (kapus), Barta 1, Fazekas Zs., Tóth Sz., Fazekas S. Edző: Csabai Zoltán. Csongrád: Dóczi — Kovács A. 2, Kocsis 1, Gyovai 4, Gál 2, Csernus, Zetkó 1. Cs.: Kormányos (kapus), Schal, Kiss G., Füri G. 1, Füri R, Tyukász. Edző: Kozák László.

Gól emberelőnyből: 9/2, ill. 6/3. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Gál.

Három negyeden át szoros csatát hozott a mérkőzés, az első etap közepén még a vendégek vezettek. Azt követően fordítottak a Csirkefogók, s bár a harmadik negyed közepén még 8—7 volt az állás, a folytatásban egyenletesen elhúztak. A vendégeknek volt még egy fellángolása, a negyedik közepén 11—10-et mutatott az eredményjelző, azt követően viszont a nagy kedvvel játszó, kilenc gólig jutó Zsilák László vezérletével, és huszáros hajrával nagy gólkülönbségű győzelmet arattak a házigazdák.

További eredmények. Serdülők: MVLC Miskolci VC—Oázis SC, Budapest 9—11. Ceglédi VSE—MTK 1888 VÚSE 9—15.

Az állás. Serdülők: 1. MTK 1888 VÚSE 15 (5 mérkőzésből) 78—43, 2. Ceglédi VSE 15 (6) 82—59, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 12 (5), 4. Csabai Csirkefogók VK 6 (4), 5. Oázis SC, Budapest 3 (5) 46—65, 6. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 3 (4) 29—57, 7. MVLC Miskolci VC 0 (3) 23—28, 8. Csongrádi VVSC 0 (4) 36—75.

Csabai Csirkefogók VK—Csongrádi VVSE 18—5 (6—1, 3—4, 3—0, 6—0)

Országos gyermek korcsoportos bajnokság, Békéscsaba. V.: Szénászky Zsolt. Békéscsaba: Nyakó — Braun 3, Zahorán 1, Koós 3, Bacsa, Csuvarszki D. 4 (2), Kékegyi 1. Cs.: Kiss D. 1, Oláh Z., Beharóczki Z., Schindler I., Kása 1, Ilyés 3 (1), Schaffer 1. Edző: Kádár József. Csongrád: Kovács M. — Tyukász 1 (1), Füri G., Gyovai 1, Hegedűs, Kiss G., Zetkó 1. Cs.: Szarvas (kapus), Gulyás, Havasi 2 (2), Kovács R. Edző: Huszka Károly.

Gól emberelőnyből: 7/3, ill. 11/1. Büntetők: 3/3, ill. 5/3. Kipontozódott: Beharóczki Z., Kékegyi, ill. Füri G.

Egy pillanatig sem fért kétség ahhoz, hogy melyik a jobb csapat. A mieink az első perctől kezdve irányították a játékot, egyenletesen elhúztak és magabiztos győzelmet arattak. Jellemző, hogy a csongrádiak a második félidőben már be sem tudták venni Nyakó Levente kapuját.

További eredmények. Gyermek korcsoport: Váci VSE—Hírös Sport Iskola, Kecskemét 16—5. MVLC Miskolci VC—Oázis SC, Budapest 8—10. Ceglédi VSE—MTK 1888 VÚSE 17—4. Hódmezővásárhelyi VSC—Aqua SE Nyíregyháza 19—6.

Az állás. Gyermek korcsoport: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 15 (5 mérkőzésből), 2. Váci VSE 12 (5) 63—33, 3. Ceglédi VSE 12 (5) 65—49, 4. Oázis SC, Budapest 12 (5) 50—42, 5. Csabai Csirkefogók VK 9 (5), 6. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 6 (5) 61—56, 7. Aqua SE Nyíregyháza 6 (5) 51—57, 8. MVLC Miskolci VC 0 (4) 24—43, 9. Csongrádi VVSE 0, (4) 36—66, 10. MTK 1888 VÚS 0 (5) 24—68.

Címlapképünkön: Zsilák László nem csak jól védekezett, hanem a serdülők mérkőzésén kilencszer eredményes is volt