Ismét kettős vereséggel zártak „öregjeink”

dávid leventecsp

Az OB II-es bajnokság hetedik fordulójának Szeged adott otthont szombaton, amelynek során „öreg” csapatunk két mérkőzést játszott, és miként a legutóbbi csongrádi fordulóban, ezúttal is kettős vereséggel zárta az etapot. Ezzel visszaestek csoportjukban az utolsó helyre.

Csabai Csirkefogók VK II.—Hódmezővásárhelyi VSC II. 7—11 (2—2, 1—4, 3—0, 1—5)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szeged. V.: Berki András. Békéscsaba: Danciu — Pop 1, Laczó P. 1, dr. Szlávik 2, Dávid 1, Gyebnár, Sipos 1. Cs.: Weinhardt M., Sipaki, Borsos 1, Puha. Játékos edző: Borsos Pál. Hódmezővásárhely: Bodor — Vig 4, Kis L. 1, Sági 1, Mérai, Rókus 1, Gallyas 2. Cs.: Katona 1, Hegedüs 1, Török. Edző: Rácz Tamás.

Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 7/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Az első negyed végéhez közeledve még Laczó Péter góljával a mieink vezettek 2—1-re, de aztán három góllal elhúztak a vásárhelyeik. Még egyszer feltámadt a csapat, és a harmadik negyed végére 6—6-ra egyenlített, ám a végjátékban jobbnak bizonyult a Csongrád megyei alakulat.

Csabai Csirkefogók VK II.—Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad 7—10 (3—2, 2—3, 0—3, 2—2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szeged. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Danciu — Pop 1, Laczó P. 2, dr. Szlávik 2, Dávid, Gyebnár, Sipos 1. Cs.: Weinhardt M., Sipaki, Borsos 1, Puha. Játékos edző: Borsos Pál. Nagyvárad: Boros — Hegyesi, Bacut, Gordan 6, Cordila, Sándor 1, Malai 1. Cs.: Manucu 2. Játékos edző: Gordan Cormeliu.

Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 5/4. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Kipontozódott: Gyebnár.

Az első félidő változatosnak bizonyult és felváltva vezettek a csapatok. A térfélcsere után 5—5-nél elhúzott a nagyváradi gárda és a mérkőzés végéig tartotta háromgólos előnyét.

További eredmények: Szegedi UVTE—Csongrádi VVSE II. 15—8. Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad (román)—Szentesi VK II. 15—13. Csongrádi VVSE II.—Szegedi VTK 6—13. Szentesi VK II.—Szegedi UVTE. 5—19. Szegedi VTK—Hódmezővásárhelyi VSC II. 10—5.

Az OB II Keleti csoportjának állása a nyolcadik kör (16 forduló) után: 1. Szegedi UVTE 43, 2. Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad 35, 3. Szegedi VTK 21, 4. Szentesi VK II. 19, 5. Csongrádi VVSE II. 17, 6. Hódmezővásárhelyi VSC II. 14 (128—157), 7. Csabai Csirkefogók VK II. 14 (150—201).