Két hárompontos és egy kétpontos győzelem a vasárnapi mérleg

Bozgán Bence (jobbra) elemében volt, nem kevesebb, mint hat alkalommal betalált az ifjúságiak mérkőzésén a fővárosiak kapujába – fotó: T. Petka Anita

Az országos utánpótlás-bajnokság A2 B csoportjának harmadik fordulójában még mindig az alapszakasz visszavágóit játszották ezen a hétvégén. Fiataljaink ezúttal az Angyalföldi Sportiskola DSI trióját fogadták ma a békéscsabai Árpád fürdőben. A három izgalmas találkozón a lehetséges kilenc pontból nyolcat begyűjtöttek.

Swietelsky-Békéscsaba–Angyalföldi Sportiskola DSI Budapest 13–11 (5–2, 3–3, 4–3, 1–3)

Országos vízilabda-bajnokság, rájátszás, ifjúságiak, A2 B csoport, alapszakasz, Békéscsaba. V.: Berki András, Pásztor Antal. Békéscsaba: Korcsok P. – Dobos 5 (1), Hajdu A., Gémesi 1, Szanyi, Bozgán 6 (1), Freiberger 1. Cs.: Beregszászi (kapus), Budai, Pojendán, Fodor Zs. Edző: Ajtai Miklós. Angyalföld: Buzogány – Haupert 1, Selmeczi, Gyarmati 1, Tábori D. 6 (2), Szalay, Molnár Botond 1. Cs.: Kozsuharov 1, Berki, Maróti 1, Kalmár, Molnár Benedek. Edző: Schneider Krisztián, Tamás Gergely. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 5/1. Büntetők: 3/2, ill. 3/2. Kipontozódott: Szalay.

Fiataljaink az első félidőre eldöntötték a találkozó sorsát, amikor már 8–4-re vezettek. A fővárosiak a finisben jól hajráztak, de csapatunkat utolérni már nem tudták.

Ajtai Miklós: – Reggel azzal ébredtem, hogy ma három győzelemmel zárjuk a napot. Végül is ez bejött. A mi esetünkben különösen nagy értéke van a győzelemnek, hiszen az odavágón 18–9-re kikaptunk a fővárosban. Most viszont egy százszázalékon pörgő ellenfél ellen végig vezetve visszavágtunk. Talán az az egy negatívum, hogy 11 gólt kaptunk, amiből legalább ötöt ajándékba adtunk ellenfelünknek. Ami pedig pozitívum: remekül muzsikáltak kapusaink, és Bozgán Bence hátára vette a csapatot.

További eredmény. További eredmény. Ifjúságiak: Genesys OSC Újbuda–KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 14–8.

Az állás négy forduló után. Ifjúságiak: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 12, 2. Genesys OSC Újbuda 9, 3. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 6, 4. Soproni VSE 3, 5. Swietelsky-Békéscsaba 3, 6. Angyalföldi DSI 3.

Swietelsky-Békéscsaba–Angyalföldi Sportiskola DSI Budapest 8–8 – ötméteresekkel 15–14 (2–0, 3–4, 2–2, 1–2, 7–6)

Országos vízilabda-bajnokság, rájátszás, serdülők, A2 B csoport, alapszakasz, Békéscsaba. V.: Juhász Tibor, Berki András. Békéscsaba: Korcsok P. – Budai 1 (1), Hajdu A. 2 (2), Szanyi 1, Fodor Zs. 6 (2), Pojendán, Freiberger 4 (2). Cs.: Beregszászi (kapus), Kovács B., Szatmári L., Rácz 1, Lisztes. Edző: Fodor Ádám. Angyalföld: Takács – Berki, Krkelic 1, Selmeczi 1, Maróti 5 (2), Haupert, Szalay 5 (3). Cs.: Borzák (kapus), Horgász, Klier, Kalmár 1 (1), Szabó E., Szilágyi 1 (1), Benke. Edző: Schneider Krisztián, Tamás Gergely. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 8/1. Büntetők: 9/7, ill. 10/7. Kiállítás cserével: Haupert.

Változatos mérkőzést hozott a serdülő korosztályúak összecsapása, csapatunk már 5–2-re vezetett, amikor fordítottak a fővárosiak (5–6). Ideiglenesen visszavették a vezetést, de a vendégek újra kezdeményezőbbnek bizonyultak, végül a rendes meccs finisében 7–8 után Rácz Domonkos góljával egyenlített csapatunk, majd az ötmétereseket már magabiztosabb kézzel értékesítették Fodor Ádám tanítványai, így két ponttal gyarapodtak.

Fodor Ádám: – Az odavágón ősszel nagyon rosszul kezdtük a találkozót, most pedig éppen fordítva, a jó rajt után megtorpantunk. Az az igazság, hogy a rendes játékidőben nyernünk kellett volna, de hiányzott a jobb koncentráció, hol a védekezésben, hol a támadások során belehibáztunk. Az alapmérkőzés kapott nyolc góljából hármat ajándékba adtunk ellenfelünknek. Így összességében a játékkal nem voltam elégedett, a két pontnak azért örülök. Tanulságos meccset vívtunk az angyalföldiekkel.

További eredmény. Serdülők: Genesys OSC Újbuda–KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 13–10.

Az állás négy forduló után. Serdülők: 1. Genesys OSC Újbuda 12, 2. Angyalföldi DSI 10, 3. Swietelsky-Békéscsaba 6, 4. Soproni VSE 3, 5. Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 3. 6. Hódmezővásárhelyi VSC 2.

Országos vízilabda-bajnokság, rájátszás, gyermek korosztály, A2 B csoport, alapszakasz, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Juhász Tibor. Békéscsaba: Kabai – Szatmári L. 2, Szathmáry Zs., Zimbran 2, Rácz 2, Pónya O., Fölker. Cs.: Krizsán (kapus), Such 1, Orosz B., Suhajda Z. 1, Laurinyecz, Plavecz, Nánási. Edző: Katona Péter. Angyalföld: Demeter – Gortva 2, Fabu, Szűcs 1, Győri 2, Tábori B., Pjéter. Cs.: Nagy V., Koleszár, Grósz, Hámori, Stevula, Stefanik, Baumgartner, Kozma. Edző: Schneider Krisztián, Tamás Gergely. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 5/1. Büntetők: 1/0, ill. 1/1.

Nehezen indult be a gólgyártás mindkét oldalon, de aztán a második negyedben már gyakrabban kellett a kapusoknak maguk mögé nyúlniuk. Az igazi áttörést a harmadik negyed hozta, akkor biztosította be végleg győzelmét a hazai csapat.

Katona Péter: – Könnyebb mérkőzésre számítottam, nehéz győzelem lett a vége, de a három pont megszerzése volt a legfontosabb. A védekezésünk rendben volt, amit a mindössze öt kapott gól is alátámaszt. Elöl viszont időnként akadozott a gépezet, látszott, hogy ellenfelünk felkészült belőlünk, ők is feszesen védekeztek, ami jó kapus teljesítményükkel párosult. Azzal is sikerült nyernünk, hogy folyamatosan fárasztottuk őket, különösen a harmadik negyedben. Végül egy nagyon jó kis mérkőzés kerekedett az egészből, amit sikerült behúznunk.

További eredmény. Gyermek korcsoport: Genesys OSC Újbuda–KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 10–6.

Az állás négy forduló után. Gyermek korcsoport: 1. Swietelsky-Békéscsaba 12, 2. Soproni VSE 12, 3. Angyalföldi DSI 6, 4. Genesys OSC Újbuda 6, 5. Hódmezővásárhelyi VSC 0, 6. Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 0.