Két mérkőzésből egy pont a végtermés

ob2 cspA szegedi SZUE Uszodában rendezték meg az idei OB II-es bajnokság harmadik körét, az ötödik-hatodik fordulót. Csapatunk előbb a csongrádiakkal, majd a szentesiekkel vette fel a küzdelmet.

Csabai Csirkefogók VK—Csongrádi VVSE II. 10—10 (2—2, 4—2, 3—4, 1—2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szeged. V.: Lehmann István. Békéscsaba: Stamcu — id. Lukácsi S., Laczó P. 3, dr. Szlávik 2, Román 1, Dávid 3, Csendes. Cs.: Weinhardt D., Sipaki, Borsos, Weinhardt M., Péter 1. Játékos edző: Borsos Pál. Csongrád: Laczkó — Dallos 1, Huszka, Szécsényi 2, Konkoly, Káris 2, Gulyás 1. Cs.: Kátai-Benedek, Szabó T. 1, Veres 2 (1), Hézer, Kozák, Gyovai 1. Játékos edző: Kozák László.

Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 9/3. Büntetők: 0/0, ill. 1/1.

A második negyed közepén már 6—2-re vezettek a Csirkefogók, ám jól hajrázott ellenfelük, és az utolsónak lőtt, büntetőből esett góllal kiegyenlítettek.

Csabai Csirkefogók VK—Szentesi VK II. 10—16 (1—4, 3—4, 2—5, 4—3)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szeged. V.: Lehmann István. Békéscsaba: Stamcu — id. Lukácsi S. 1, Laczó P. 2, dr. Szlávik 1, Román, Weinhardt M. 2, Miklós. Cs.: Sipaki 1, Csendes 1, Borsos, Péter 2. Játékos edző: Borsos Pál. Szentes: Csuta — Bácsi, Bogdán, Torday 5 (1), Dongó 6, Csuka 2, Szabó J. 2. Cs.: Juhász, Szabó R., Négyessy, Czirok, Pengő, Fekecs 1 (1). Játékos edző: Czirok Csaba.

Gól emberelőnyből: 6/4, ill. 8/4. Büntetők: 0/0, ill. 2/2.

A második negyed közepén még 4—4-es állást mutatott az eredményjelző, a folytatásban azonban zsinórban kilenc gólt kapott csapatunk, amivel el is úszott a találkozó.

További eredmények: Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad (román)—Szegedi VTK 19—13. Csongrádi VVSE II. Szentesi VK II. 9—14. Szegedi UVTE—Hódmezővásárhelyi VSC II. 12—4. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad 11—13. Szegedi VTK—Szegedi UVTE 9—12.

Az állás a harmadik kör (hat forduló) után: 1. Szegedi UVTE 16, 2. Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad 13, 3. Szentesi VK II. 12, 4. Csongrádi VVSE II. 7, 5. Csabai Csirkefogók VK II. 5, 6. Hódmezővásárhelyi VSC II. 4, 7. Szegedi VTK 3.

Címlapképünkön: dr. Szlávik Győző (fehér 4) harca a labdáért