Kettős győzelemmel nyitott kettes csapatunk

laczo-peter01-cspOB II-es csapatunk is megkezdte a 2016—2017. évi bajnokságot a hét végén. Az első körben Szegeden, a SZUE uszodában ugrottak a medencébe, és először a Szentes kettes alakulatával, majd a helyiek egyikével, az EHÖK gárdájával mérték össze tudásukat.

Csabai Csirkefogók VK II.—Szentesi VK II. 12—6 (3—1, 3—1, 3—1, 3—3)

OB II-es vízilabda-bajnokság, Szeged. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Danciu — Gyebnár, Laczó P. 4, Csendes, Puha, Pop 1, Darabos 2. Cs.: Sipaki 2, Román, Weinhardt 1, Mayer 2. Játékos edző: Román György. Szentes: Busi 1 — Fekecs 2, Gut, Czirok, Szabó J., Vecseri Á., Csuka 2. Cs.: Vecseri L., Szabó R. 1, Pengő, Négyessy. Játékos edző: Czirok Csaba.

Gól emberelőnyből: 4/3, ill. 6/2. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Csapatunk egyenletes teljesítményt nyújtva magabiztos győzelmet aratott a Kurca-partiak ellen.

Csabai Csirkefogók VK II.—Szegedi TE EHÖK SE 12—11 (3—3, 4—6, 3—2, 2—0)

OB II-es vízilabda-bajnokság, Szeged. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Danciu — Gyebnár, Laczó P. 6 (1), Csendes, Weinhardt, Puha 1, Darabos 1. Cs.: Sipaki, Román 1, Lukácsi, Pop 2, Mayer 1. Játékos edző: Román György. Szeged: Balogh Á. — Kormányos 1, Kopa 4, Szabó G., Szebenyi 5, Tóth M., Nagy L. 1. Cs.: Nagy D., Mucsi. Játékos edző: Kormányos Róbert.

Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 5/2. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Gyebnár.

Kiegyenlített küzdelem folyt a második negyed közepéig a medencében, felváltva vezettek a csapatok. Ezt követően meglódult a szegedi alakulat, 4—5-ről 8—5-re fordított. Nem hagyták magukat a csabaiak, és kétszer is utolérték ellenfelüket, majd az utolsó negyed elején Laczó Péter bevágott egy emberelőnyös helyzetet. A végére annyira kifáradt a két gárda, hogy az utolsó öt és fél percben már nem esett több gól, így kettős győzelemmel zárták a bajnoki nyitányt a viharsarkiak.

További eredmények: Szegedi UVTE—Szegedi TE EHÖK SE 18—4. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Szegedi VTK 8—8. Szegedi UVTE—Hódmezővásárhelyi VSC II. 19—4. Szegedi VTK—Szentesi VK II. 15—7.

Az állás két forduló után: 1. Szegedi ÚVTE 6 (37—8), 2. Csabai Csirkefogók VK II. 6 (24—17), 3. Szegedi VTK 4, 4. Hódmezővásárhelyi VSC II. 1, 5. Szentesi VK II. 0 (13—27), 6. Szegedi TE EHÖK SE 0 (15—30).

Címlapképünkön a két mérkőzésen tíz gól elérő Laczó Péter (fehér sapkában)