Kettős vereséggel nyitotta az idényt felnőtt csapatunk

Szombaton megkezdődött a felnőtt férficsapatok OB II-es bajnoksága. Az első fordulóra Csongrádon került sor, ahol a mieink délelőtt a házigazdákkal kezdtek, majd délután az egyik szegedi alakulat ellen szálltak vízre. Az időjárás nem fogadta kegyeibe a hat gárdát, ugyanis nyitott uszodában került sor a fordulóra, hideg, esős nap várt a mezőnyre.

Swietelsky-Békéscsaba–Csongrádi VVSE 8–19 (0–6, 3–4, 4–3, 1–6)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Délkeleti csoport, Csongrád. V.: Vörös Viktor. Békéscsaba: Korcsok P. – Csendes, Laczó P. 3, Gyebnár, Mucsi 3, Ajtai 2 (1), Csatári. Cs.: Lukácsi S., Darabos, Borsos, Dávid, Dobos, Miklós, Szanyi. Játékos edző: Ajtai Miklós. Csongrád: Szarvas – Kátai-Benedek M. 3, Huszka 2, Kátai-Benedek Á. 3, Busa 3 (1), Szabó Zs. 6 (1), Gulyás 1. Cs.: Tyukász, Szécsényi, Szabó T., Füri, Szabó Cs., Pálinkó 1. Edző: Kozák László, Busa Máté, Huszka Károly. Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 4/2. Büntetők: 1/1, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 0–10, 3–10, 7–13. Már az első negyedben erődemonstrációt tartott a házigazda, így hamar eldőlt a pontok sorsa az idei OB II-es bajnoki nyitányon.

Swietelsky-Békéscsaba–Szegedi UVTE 9–17 (1–3, 1–4, 1–4, 6–6)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Délkeleti csoport, Csongrád. V.: Vörös Viktor. Békéscsaba: Korcsok P. – Csendes, Laczó P. 1, Gyebnár 1, Mucsi 1, Ajtai 2, Csatári 2. Cs.: Lukácsi S., Darabos, Borsos, Dávid, Dobos 1, Miklós, Szanyi 1. Játékos edző: Ajtai Miklós. Szegedi UVTE: Tóth M. – Szegi 2, Avar, Barna 4, Páll 2, Kormányos 1, Király 4. Cs.: dr. Szabó Z. (kapus), Kővári 1, Varga Á. 2, Borsos Péter 1. Edző: Varga Péter, Hajdú Zsolt. Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 7/5. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Az eredmény alakulása: 1–1, 1–5, 2–11, 6–14. Az első félidőben keményen beleállt a mérkőzésbe a szegedi gárda, a fordulás után már kiegyensúlyozottabb volt a találkozó, az utolsó negyedben pedig egyenlő ellenfélnek bizonyult csapatunk.

További eredmények: Szegedi VTK–Kecskeméti VE 17–12. Csongrádi VVSE–Szegedi UVTE 10–5. Szeged–Szegedi VTK 17–11. Szeged–Kecskeméti VE 22–4. Az állás az első kör (két forduló után): 1. Szeged 6, 2. Csongrádi VVSE 6, 3. Szegedi UVTE 3, 4. Szegedi VTK 3, 5. Swietelsky-Békéscsaba 0, 6. Kecskeméti VE 0.

Mestermérleg. Ajtai Miklós: – Kezdetnek rögtön a mezőny két legerősebb csapatával találkoztunk Csongrádon. Nem játszott rosszul a gárda, de egy kicsit érezhető volt, hogy az idény elején járunk. Nem beszélve arról, hogy a nyár folyamán ebben az összeállításban ritkán találkoztunk az uszodában. Tény, újra kell szokni az éles meccshangulatot is. Az első két összecsapáson a mindössze 16 esztendős Korcsok Péter védett, akit csak dicsérni tudok helytállásáért. A Csongrád egy darálós együttes volt, akik ellen nem nagyon találtuk az ellenszert, a rutinos szegedi alakulat pedig tele volt egykori első osztályú játékossal, BL-győztessel, hazai bajnokkal. Így aztán kezdésnek belefért a kettős vereség a bajnoki nyitányon.

Címlapképünkön Mucsi Zsolt (kezében a labda) célozza meg a kaput, rutinos játékosunk mindkét mérkőzésen betalált az ellenfelek kapujába