Ma csak az ifjúsági csapatunk volt dicsérhető

A ceglédiek három nagyon erős csapattal érkeztek Békéscsabára vasárnap, hogy az országos utánpótlás-bajnokság A2 Keleti csoportjának 16. fordulójában borsot törjenek a házigazdák orra alá. Ez a két fiatalabb korosztályban sikerült is nekik, az ifjúságiak azonban kitettek magukért, meglepetést okozva legyőzték ellenfelüket. Gyermek csapatunk veresége azonban fájó, mert ezzel – remélhetőleg csak átmenetileg – lecsúsztak az első helyről.

Swietelsky-Békéscsaba–Ceglédi VSE 8–6 (0–2, 4–2, 3–1, 1–1)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Vörös Viktor Juhász Tibor. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 2, Demeter, Vozár B. 3, Paksi B. 2, Károlyi, Csatári 1. Cs.: Tóth L. (kapus), Gémesi, Sipos, Bozgán, Bencsik, Kis S. Edző: Ajtai Miklós. Cegléd: Tótin – Szabó R. 2 (1), Bencze, Kiss M., Baranyi, Fekete 2, Tarbály. Cs.: Hajdú K. 1, Békési, Patonai, Sűrű A., Csáthy, Borsos 1. Edző: Sűrű Dezső, Zám Attila. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 6/2. Büntetők: 0/0, ill. 1/1.

A második negyed közepéig hol egy, hol két góllal vezettek a vendégek, sőt, a harmadik negyed közepén is még egy gólos volt az előnyük (4–5). Ám ezt követően négyszer egymás után a mieink voltak eredményesek (Paksi Benedek kétszer, Lukácsi Marcell és Csatári Szabolcs egy-egy alkalommal talált be az ellenfél kapujába), amivel el is dőlt a találkozó sorsa. Ezzel az esélyesebbnek vélt Cegléd ellen behúzta csapatunk a nagyon fontos három pontot.

Ajtai Miklós: – Sikerült meglepetést okoznunk, de ez nem a véletlen műve volt. Kimondottan jól játszott a csapat, egységes volt, fejben ott voltak a srácok. Ha hibáztunk is, hamar korrigálták a dolgot. Győzelmünket segítette az is, hogy két jó kapus teljesítményt is láthattunk, Lukácsi Marci pedig ismét húzó embere volt a gárdának. De mindenki odatette magát, jók voltak a blokkok, a védekezés, és a támadásokra sem lehetett ma panaszom. Sokat jelent az is, hogy az utóbbi időben már minden ifjúsági korú játékos rendelkezésemre áll, nemcsak négy-öt. Ma is 12 ifista szállt vízbe a győzelem érdekében.

További eredmények. Ifjúságiak: Váci VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 9–13. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo–Aqua SE, Nyíregyháza 13–8. Oázis SC, Budapest–Hódmezővásárhelyi VSC 14–2. Szabadnapos: Koelner-Csongrádi VVSE.

Az állás. Ifjúságiak: 1. Koelner-Csongrádi VVSE 36, 2. Oázis SC, Budapest 35, 3. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 27, 4. Budafóka XXII. kerületi SE 24, 5. Aqua SE, Nyíregyháza 21, 6. Ceglédi VSE 19, 7. Swietelsky-Békéscsaba 15, 8. Váci VSE 9, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 3.

Swietelsky-Békéscsaba–Ceglédi VSE 3–8 (0–2, 1–2, 1–2, 1–2)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Juhász Tibor, Szabó Xénia. Békéscsaba: Szatmári Zs. – Dobos 1, Gémesi 1, Bozgán, Pálenkás, Paksi G., Osgyán. Cs.: Tóth L. (kapus), Csiaki, Dimák 1, Born, Kósa. Edző: Ajtai Miklós. Cegléd: Székely – Szabó R. 2, Bencze 1, Hajdú K. 1, Csáthy, Kiss M. 1, Kakuk. Cs.: Patonai 1, Baranyi, Sűrű A., Szikszay 2, Gujka, Békési. Edző: Sűrű Dezső, Zám Attila. Gól emberelőnyből: 8/3, ill. 6/2. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Az első perctől kezdve egyenletes teljesítménnyel, kiegyensúlyozott játékkal elhúzott a Pest megyei alakulat, csapatunknak csak némi esélye volt a pontszerzésre, de nem tudtak élni vele.

Ajtai Miklós: – Nem volt rossz meccs a serdülők összecsapása sem, sőt, nem is játszott rosszul csapatunk. A 8–3 sima vendégsikert sejtet, de lehetett volna jóval szorosabb is a találkozó, ha három-négy játékosunk nem hibázik a megszokottnál többet. Sajnos, ők olykor rosszul passzoltak, esetenként gyengébb egyéni produkciót nyújtottak, amiből rendre gólokat kaptunk. Hibáiknak köszönhető, hogy nem jártunk sikerrel.

További eredmények. Serdülők: Váci VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 6–18. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo–Aqua SE, Nyíregyháza 13–8. Oázis SC, Budapest–Hódmezővásárhelyi VSC 14–10. Szabadnapos: Koelner-Csongrádi VVSE.

Az állás. Serdülők: 1. Oázis SC, Budapest 39, 2. Budafóka XXII. kerületi SE 33, 3. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 33, 4. Ceglédi VSE 26, 5. Hódmezővásárhelyi VSC 21, 6. Aqua SE, Nyíregyháza 15, 7. Koelner-Csongrádi VVSE 12, 8. Swietelsky-Békéscsaba 6, 9. Váci VSE 4.

Swietelsky-Békéscsaba–Ceglédi VSE 12–13 (5–2, 2–3, 4–4, 1–4)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Szabó Xénia, Juhász Tibor. Békéscsaba: Beregszászi – Kiss Z. 2, Szanyi, Fodor Zs. 3, Freiberger 1, Kvasz 2 (1), Komlódi 3 (1). Cs.: Korcsok P. (kapus), Budai, Hajdu A., Horváth Sz. 1, Szalai, Bujdosó. Edző: Fodor Ádám. Cegléd: Lantai – Banai, Gujka 3, Szikszay 5 (1), Kakuk 1, Sáfár 3, Szendrei 1. Cs.: Hornyák, Tomcsányi, Rétyi, Bori, Harczi. Edző: Zám Attila, Sűrű Dezső. Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 9/6. Büntetők: 2/2, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Kvasz. Kipontozódott: Szanyi, ill. Banai, Szendrei.

Nem úgy kezdődött a mérkőzés, hogy gond lehet belőle, kétszer is már négy gólos előnyre tett szert csapatunk. Először a második negyed elején (6–2), majd a harmadik negyed közepén (10–6), ám volt a vendégeknek egy hat gólos szériája, amivel alaposan megfordították a mérkőzés kimenetelét, és váratlanul behúzták a győzelmet is.

Fodor Ádám: – Az elmúlt hetihez képest jobban játszottunk, de ma még ez is kevés volt. Pedig jól kezdtük az összecsapást, a második negyed közepéig jelentős előnyre tettünk szert, sőt, a harmadikban is növelhettük volna az előnyünket, ám valamiért összeroppant a csapat. Jöttek a hibák, kicsit megbolondult a gárda, ráadásul egyre inkább görcsössé vált a játékunk. Ez felhozta a ceglédieket, vérszemet kaptak és visszajöttek a meccsbe. Ha a második félidőben is úgy játszottunk volna, mint az elsőben, sima lett volna a győzelmünk. Sajnos a folytatásban mindenki egyénileg akarta eldönteni a pontok sorsát, nem csapatként működött a társaság. Az utóbbi hetekben azt látom, fejben nem áll úgy a gárda, mint ősszel, amikor jól futott a szekér. Vereségünk után nyílt lett a csoportbeli elsőség, de egyre inkább úgy tűnik, nem csak a mi kezünkben van már a sorsunk.

További eredmények. Gyermek korcsoport: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo–Aqua SE, Nyíregyháza 17–9. Váci VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 24–8. Oázis SC, Budapest–Hódmezővásárhelyi VSC 24–3. Szabadnapos: Koelner-Csongrádi VVSE.

Az állás. Gyermek korcsoport: 1. Oázis SC, Budapest 33, 2. Swietelsky-Békéscsaba 30, 3. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 30, 4. Koelner-Csongrádi VVSE 27, 5. Ceglédi VSE 26, 6. Aqua SE, Nyíregyháza 18, 7. Váci VSE 16, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 6, 9. Budafóka XXII. kerületi SE 0.

Címlapképünkön: Vozár Miklós kapusunk az ifjúságiak mérkőzésén 55 százalékos hatékonysággal védett, neki és a másik portásnak, Tóth Leventének is köszönhető, hogy sikerrel vette korosztályos együttesünk az összecsapást