Nagyot fordult a világ OB II-es csapatunkkal, a középszakaszban elért kettős győzelemmel az élre ugrottak

A 2020–2021. évi OB II-es bajnokság rájátszásának középszakasza a mai nappal véget ért. Csapatunk a záró körben Székesfehérvárra utazott, ahol a kecskemétiekkel, majd a fővárosi MAFC-BME csapatával küzdött meg a pontokért. Addig mindkét ellenfelünk előttünk állt, ám remek teljesítményt nyújtó egyletünk a kettős győzelemmel a harmadik helyről az élre ugrott.

Swietelsky-Békéscsaba–Kecskeméti VE 13–7 (4–2, 3–0, 2–1, 4–4)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért, középszakasz, 3. forduló, Székesfehérvár. V.: Nóvé Gyula. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 2, Gyebnár, Csendes, dr. Szlávik 2, Mucsi 1, Ajtai 3 (1). Cs.: Laczó P. 2, Csatári 1, Dávid 1, Weinhardt M., Bozgán 1. Játékos edző: Ajtai Miklós, Csendes Csaba. Kecskemét: Kurucz – Sárkány 1, Nagypál, Barabás, Czirok Cs., Zsigmond, Szabó J. 3. Cs.: Nagy R., Liszi, Dongó 3. Edző: Rozgonyi Gábor. Gól emberelőnyből: 7/5, ill. 7/2. Büntetők: 1/1, ill. 1/0. Kiállítás cserével: Dávid. Kipontozódott: Gyebnár. Az eredmény alakulása: 0–2, 9–2, 10–5, 11–7. Két és fél perc után kétgólos kecskeméti vezetést mutatott az eredményjelző, ezt követően azonban zsinórban kilencszer eredményes volt csapatunk, amivel el is döntötte a mérkőzést végkimenetelét.

Swietelsky-Békéscsaba–MAFC-BME-Infinityn 11–7 (2–2, 3–2, 3–2, 3–1)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért, középszakasz, 3. forduló, Székesfehérvár. V.: Nóvé Gyula. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 3, Gyebnár, Csendes. dr. Szlávik 1, Mucsi, Ajtai 5 (4). Cs.: Miklós, Laczó P. 2, Csatári, Dávid, Weinhardt M., Bozgán. Játékos edző: Ajtai Miklós. MAFC-BME: Rostás – Quittner, Batta 2, Kiss B., Makai, Huber, Soós 2. Cs.: Kállai, Bukits, Kovács Á. 1 (1), Mészáros, Péter 1, Hajas 1. Edző: Csigó Tibor. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 5/0. Büntetők: 4/4, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Huber. Kipontozódott: Kovács Á. Az eredmény alakulása: 1–0, 1–2, 4–2, 6–5, 10–6. A kezdeti kiegyensúlyozott találkozó a harmadik negyedtől egyre inkább csapatunk fölényét mutatta, végül remek győzelmükkel a csoport élére ugrottak.

Mestermérleg. Ajtai Miklós: – A forduló előtt egy kissé tartottam kecskemétiektől, ám végül sokkal könnyebben nyertünk, mint az várható volt. A MAFC elleni találkozót is háromesélyesnek gondoltam, ám itt is nagyot játszott a csapat. Különösen a védekezésünk volt kimagasló, de emellett gólerősnek is bizonyultunk. Büszke vagyok a gárdára, mindenki nagyon odatette magát a középszakasz hajrájában, amelynek során egyébként az utolsó négy találkozón összesen tíz pontot gyűjtöttünk, ennek köszönhetjük, hogy a csoportban az élen végeztünk. De az egész OB II-es keretünk, az összesen huszonöt vízilabdázó dicsérhető, akik az alapszakaszban, majd a folytatásban is szerepet kaptak.

További eredmények: Fehérvár VSE, Székesfehérvár–MAFC-BME-Infinityn 6–9. Fehérvár VSE, Székesfehérvár–Kecskeméti VE 14–8. A 9–16. helyért folyó rájátszás középszakaszának végeredménye hat forduló után: 1. Swietelsky-Békéscsaba 11 (60–50), 2. MAFC-BME-Infinityn 11 (56–54), 3. Kecskeméti VE 7, 4. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 4.

Címlapképünkön az előtérben fehér sapkában a nagy öreg, dr. Szlávik Győző, aki mindkét meccsen eredményesnek bizonyult