Négy meccsből hármat győzelemmel zártak gyermek „négyeseink”

Gyermek IV. korosztályos csapataink, a békéscsabaiak és a gyulaiak a vidékbajnokság Délkeleti csoportjában, a rájátszás negyedik körében két-két mérkőzést játszottak vasárnap. A békéscsabai alakulat a felsőházban (Piros csoport) Szolnokon, a gyulaiak az alsóban (Zöld csoport) Csongrádon viaskodtak. Remek hét végét zártak, ugyanis a négy találkozóból hármat behúztak.

Csabai Csirkefogók VK–Szolnoki Dózsa 8–7 (2–2, 2–2, 2–1, 2–2)

Vidékbajnokság, gyermek IV. korosztály, Délkeleti Piros csoport (felsőház), rájátszás, 4. kör, Szolnok. V.: Vörös Viktor. Békéscsaba: Gyuricza – Korcsok N., Nánási 2, Such 1, Zimbran, Rácz 5 (2), Suhajda Z. Cs.: Orosz R., Orosz B., Plavecz. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 8/3, ill. 6/0. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Nagy-Hornok, Molnár.

Csabai Csirkefogók VK–Szegedi Vízipóló Suli 7–5 (2–1, 3–1, 1–3, 1–0)

Vidékbajnokság, gyermek IV. korosztály, Délkeleti Piros csoport (felsőház), rájátszás, 4. kör, Szolnok. V.: Vörös Viktor. Békéscsaba: Gyuricza – Korcsok N. 1, Nánási 1, Such, Zimbran, Rácz 3 (2), Suhajda Z. 2. Cs.: Földi, Orosz B. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 3/2. Büntetők: 4/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Varga D.

Csabai Zoltán edző tapasztalatai a forduló mérkőzéseiről: – A szolnokiak ellen az első fordulóban megilletődött játék után kikaptunk. A következő alkalommal három negyeden át remekül állta a sarat a csapat. Most a harmadik összecsapásnál meglepetést okoztunk, de megérdemelten nyertünk az egyébként végig kiélezett meccsen, ugyanis végig kézben tartottuk a találkozót. Az is sokat nyomott a latba, hogy az emberelőnyös helyzeteket és a büntetőket is jó arányban kihasználtuk. A szegediek ellen volt a derbinek olyan része, amikor nagyobb gólkülönbséggel is vezettünk (6–2), ám a harmadik negyedben jött egy kis hullámvölgy, és a szívósan küzdő ellenfelünk felzárkózott. Ám hamar túllendültünk a nehezén, és behúztuk a három pontot. Pedig akadtak időnként rossz megoldásaink, kimaradtak büntetők is, de összességében elégedett vagyok, hiszen a dupla meccs hat pontot hozott a konyhára. Itt is végig a mi kissé tartalékos csapatunk irányított, és ha a folytatásban is ilyen jól küzd a gárda, odaérhetünk a dobogóra még ebben az erősebb csoportban is.

További eredmények: Legrand Szentesi VK–Szegedi Vízipóló Suli 11–7. Legrand Szentesi VK–Szolnoki Dózsa 3–11. A Piros csoport állása nyolc forduló után: 1. Legrand Szentesi VK 21, 2. Szolnoki Dózsa 12, 3. Csabai Csirkefogók VK 9, 4. Szegedi Vízipóló Suli 6.

Gyulai VK–Mórahalmi VK 10–2 (1–0, 2–1, 3–1, 4–0)

Vidékbajnokság, gyermek IV. korosztály, Délkeleti Zöld csoport (alsóház), rájátszás, 4. kör, Csongrád. V.: Szabó Nándor. Gyula: Lipták-Bíró – Kováts H. 2, Demkó B., Restye, Szlúka 1, Szakadáti 1, Szabó B. 4. Cs.: Szeidler, Józsa, Bartha, Puha 2, Suhajda S., Machlik, Illyés. Edző: Béládi Csaba. Gól emberelőnyből: 1/0, ill. 1/0. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Gyulai VK–Yordo Szentesi Leányok 0–15 (0–6, 0–7, 0–2, 0–0)

Vidékbajnokság, gyermek IV. korosztály, Délkeleti Zöld csoport (alsóház), rájátszás, 4. kör, Csongrád. V.: Szabó Nándor. Gyula: Lipták-Bíró – Kováts H., Demkó B., Restye, Szlúka, Szakadáti, Szabó B. Cs.: Szeidler, Józsa, Bartha, Puha, Suhajda S., Machlik, Illyés. Edző: Béládi Csaba. Gól emberelőnyből: 1/0, ill. 1/0. Büntetők: 0/0, ill. 1/1.

Béládi Csaba edző így összegzett: – Az első mérkőzésünk a mórahalmiak elleni ki-ki találkozó volt.  Kezdetben szorosan alakult az eredmény, a második félidőben felőröltük ellenfelünket, akik ráadásul alaposan el is fáradtak, amibe az is belejátszhatott, hogy rövid volt a kispadjuk. De annak is köszönhetjük győzelmünket, hogy két meghatározó emberüket sikerült kivenni a játékból, jól védekeztünk, és a fordulás után támadásaink is hatékonyabbá váltak. A listavezető szentesi lányok ellen már nem ment olyan jól, ami részben annak is köszönhető, hogy a szabályok értelmében a lányoknál idősebbek játszanak, amúgy is fejlettebbek voltak, mint a mi fiaink. Gyorsabbaknak, összeszokottabbaknak, rutinosabbaknak bizonyultak, megérdemelten nyertek a Kurca-partiak. Miután egyre többet játszott a csere soruk, mi is jobban felvettük velük a versenyt. Ezen a napon elsősorban a kapus Lipták-Bíró Ábelt, Szabó Barnabást, Puha Zalánt és Szakadáti Márkot dicsérhetem, de az egész csapat kitett magáért.

További eredmények: Yordo Szentesi Leányok–Csongrádi VVSE 8–7. Mórahalmi VK–Csongrádi VVSE 0–15. A Zöld csoport állása nyolc forduló után: 1. Yordo Szentesi Leányok 25, 2. Csongrádi VVSE 19, 3. Gyulai VK 7, 4. Mórahalmi VK 1.

Címlapképünkön a fiatal Nánási Hunor (kezén a labda), aki a két szolnoki mérkőzésen háromszor is eredményes volt