Nem sikerült a visszavágás a Szolnok ellen

Sátorbontás ide, sátorbontás oda, az e miatt elmaradt edzéseke ellenére le kellett játszani a rájátszás negyedik fordulójára kiírt Szolnok elleni párbajt. Amelynek a Tisza-parti város adott ezúttal otthont. Mint emlékezetes, az odavágón hazai környezetben nem sikerült a sokszoros bajnokcsapat második vonala elleni derbi, kettővel akkor a szolnokiak nyertek az Árpád fürdőben (10—8). Most néggyel.

Szolnoki Dózsa II.—Swietelsky-Békéscsaba 11—7 (3—2, 3—2, 2—2, 3—1)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 15-16. helyért, Szolnok, 100 néző. V.: ifj. Kádár József, Juhász Tibor. Szolnok: Sényei — Menkó 1, Hangay Z. 1, Bodoróczki 1, Kovács M. 4, Bukta 1, Pethe. Csere: Balog, Belényesi 1, dr. Mosonyi B., Melkuhn, dr. Mosonyi Zs. 1, Hangay R. 1. Edző: Hangay Róbert, Hangay Zoltán. Békéscsaba: Ormai — Gellény, Mikházi, Vidovenyecz, dr. Szilágyi 1, Ajtai 2, Takács 1. Cs.: Tóth F. 1, Pónya T. 1, Borsos 1. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám, Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 8/5, ill. 7/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Bukta. Az eredmény alakulása: 2—2, 4—2, 6—5, 8—5, 10—6.

Meglehetősen tartalékosan kelt útra csapatunk Szolnokra, ugyanis ezúttal Páll Bence, Mucsi Zsolt és Sóvári Gergely volt hiányzó. Viszont ezúttal is elmondható, hogy több utánpótlás korú fiatal kapott lehetőséget a bizonyításra a felnőtt mezőnyben. Végül is rövid kispaddal, mindössze három cserével állt ki a Békéscsaba, és már a kezdőben két U15-ös korosztályú pólós kapott helyet. Mindhárom fiatal dicsérhető, hiszen Vidovenyecz Zsombor hat labdát szerzett a meccs folyamán, Pónya Tibor gólt is lőtt, Gellény Zétény pedig a mezőnyben hatékonyan küzdött. A vendéglátók nem is tudtak jelentős előnyre szert tenni, egészen a harmadik negyedig, amikortól még jobban kiélesedett a találkozó: 6—5-ös állásnál nem sok hiányzott az egyenlítéshez, egy kicsit elkapkodták a lehetőséget, miközben a lefordulásból növelte előnyét a Szolnok. A házigazdák is komolyan vették a derbit, a hosszú kispadjuk segítségével, és a korábbi BL-győztes játékosedző, Hangay Róbert vezényletével még tovább növelték az előnyt, ami után már nem tudott megújulni csapatunk. Ráadásul a rövid cseresor és a kényszerű edzéskimaradások miatt egyre jobban elfáradtak, így a Tisza-partiak behúzták a találkozót a becsületesen küzdő Békéscsabával szemben.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — A harmadik negyed közepéig nagyon fegyelmezetten és okosan vízilabdáztunk, hat-ötnél az egyenlítésért támadhattunk… Azt gondolom, az fordulópont lehetett volna, de az előzmények ismeretében ebben a mai meccsben nem lehetett több…

További eredmények: MAFC 113—Hódmezővásárhelyi VSC 9—16. Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Eszterházy Károly Egyetem és Szabadidős SC, Eger (később).
A 15-20. helyért folyó rájátszás állása a 4. forduló után: 1. (15.) Hódmezővásárhely VSC 19, 2. (16.) Swietelsky-Békéscsaba 13, 3. (17.) Fehérvár VSE, Székesfehérvár 13, 4. (18.) Szolnoki Dózsa II. 12, 5. (19.) Eszterházy Károly Egyetem és Szabadidős SC, Eger 10, 6. (20.) MAFC 113 0.

Címlapképünkön a fiatal, mindössze 15 esztendős Pónya Tibor, aki a felnőtt mérkőzésen is eredményes volt