Ötgólos előnyt adott el csapatunk az utolsó négy percben

ob1b cspAz elmúlt hét végén már megfordult együttesünk Szegeden, akkor a csoport másik Tisza-parti együttesével, a Szegedi Vízipóló Suli gárdájával vette föl a küzdelmet és nyert 11—7-re. Ma — a tabella tanúsága szerint — az erősebb szegedi egylettel mérte össze tudását, és ötgólos előnyüket négy perc alatt elrontották.

Szegedi TE EHÖK SE—Csabai Csirkefogók VK 10—10 (0—2, 0—2, 3—4, 7—2)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Szeged, 100 néző. V.: Matajsz Márk, Berki András. Szeged: Geönczeöl — Kormányos 1, Nádasdi Z., Szabó G. 1, Major 2, Nádasdi G. 1, Szabó I. Z. 5 (1). Cs.: Tóth Á., Godó, Tóth M., Tóth D., Husztik. Játékos edző: Major Levente. Békéscsaba: Gál — Tinka 1, Szabó I. L. 1, Józsa 2, Ajtai, Makra 1, Németh D. 3. Cs.: Bodor, Szeles, Rácz, Mucsi, Zsilák 1, Sajtos 1. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 13/5, ill. 10/3. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Nádasdi Z., ill. Makra. Az eredmény alakulása: 0—4, 2—5, 5—10.

Nehezen indult be a gólgyártás, az elsőt az 5. percben jegyezhettük föl. Igaz, a következő hármat is zsinórban a Békéscsaba dobta, a szegediek az első félidőben be sem találtak a vendégek kapujába. A folytatásban további magabiztos előnyre tett szert a viharsarki egylet, már ötgólos volt a különbség a két csapat között az utolsó negyed elején (5—10). Úgy tűnt ekkor, hogy gondmentesen behúzzák a három pontot a Csirkefogók, ám ekkor kissé érthetetlen módon lefékeztek, a szegediek pedig megkezdték a felzárkózást. Olyannyira, hogy Szabó I. Zoltán vezérletével az utolsó négy percben ledolgozták tetemes, ötgólos hátrányukat. Ebben a szakaszban már nem működött olyan jól az addig megbízható védekezés, el is fáradt a csabai csapat. A Szeged pedig vérszemet kapott. Az utolsó negyedben az emberelőnyös helyzetekből egyet sem értékesített a csapat, s úgy tűnt, minden bekapott gólnál arra gondolnak: nem baj, van még előny. Ami viszont a finisre elfogyott. Miután a Neptun VSC vereséget szenvedett a fordulóban, csapatunk még így felugrott a második helyre.

Mestermérleg. Kádár József: — Megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Jó tanulság a jövőre nézve, hogy ne gondoljuk azt, ötgólos előnyünk birtokában már nem kell koncentrálni.

További eredmények: Eszterházy Károly FSC, Eger—Ybl Water Polo Club 4—17. Hódmezővásárhelyi VSC—Kaposvári VK 19—13. Szegedi Vízipóló Suli—Neptun VSC 13—12. Szolnoki VSC—MAFC 110 17—10.

Az OB I B állás a 10. forduló után: 1. Ybl Water Polo Club 27, 2. Csabai Csirkefogók VK 20 (122—93), 3. Neptun VSC 20 (106—82), 4. Hódmezővásárhelyi VSC 16, 5. Eszterházy Károly FSC, Eger 15, 6. Szegedi TE EHÖK SE 10 (78—94), 7. MAFC 110 10 (92—113), 8. Szolnoki VSC 9 (93—109), 9. Kaposvári VK 9 (97—119), 10. Szegedi Vízipóló Suli 6.