Papírforma eredmény született az Árpád fürdőben

Szombaton délelőtt befutott a zuglói vasút Békéscsabára. Nevezetesen a bajnokságban eddig veretlen BVSC vízilabdacsapata tette tiszteletét a megyeszékhelyen, az Árpád fürdőben. A legmaradandóbb emlék: az addig is veretlen fővárosiak megőrizték a csak győzelemből és döntetlenből álló sorozatukat.

Swietelsky-Békéscsaba—BVSC-Zugló 8—16 (3—4, 2—4, 2—5, 1—3)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, alapszakasz, B csoport, Békéscsaba, 100 néző. V.: ifj. Kádár József, Juhász Tibor. Békéscsaba: Ormai — Sóvári 1, Tóth F. 2, Mikházi 1, Páll, dr. Szilágyi, Ajtai 4. Cs.: Vozár B., Laczó P., Balatoni, Borsos, Takács G., Darabos, Gyebnár. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Hesz Máté. BVSC: Takács Á. — Mladoniczky 1, Batizi 2, Ágh, Csorba 2, Tanczer 2, Balaska 2. Cs.: Szász (kapus), Fodor O. 1, Szőke 2, Gyémánt, Strasser, Mészáros 1, Farkas 3. Edző: Kemény Kristóf.

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 9/3. Büntetők: 1/0, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Páll. Kipontozódott: Takács G., ill. Farkas. Az eredmény alakulása: 1—0, 1—2, 2—2, 2—4, 5—9, 6—11, 7—14.

Elöljáróban: nagyon becsületesen helyt állt csapatunk a listavezető, veretlen, sok utánpótlás válogatottal kiálló BVSC ellen. Sokáig szoros állásban tartotta a Békéscsaba a vendégeket, de elég volt néhány két-háromperces rövidzárlat, amit ki is használtak a vasutasok, és ilyenkor megugrottak. A vége felé pedig jött a fáradtság, ami ugyancsak nehéz helyzetbe hozta a pályaválasztót, mivel ezzel párhuzamosan jöttek a technikai hibák és kihagyott helyzetek. Ráadásul a BVSC védekezést váltott, amiből gyors játékosai gyakran lefordultak és a megúszásokból gólt szereztek. A végeredmény reális, az történt, ami várható volt, s végül az eredmény hasonló volt, mint az őszi szezonban, de most teljesen más csapattal és játékkal alakult így. A vasutasok ellen dobott nyolc gól tiszteletre méltó, különösen úgy, hogy erősen tartalékos csapattal állt ki a Békéscsaba (Németh Dániel, Mucsi Zsolt, Hesz Máté és Fodor Ádám különböző okok miatt nem állt a vezetőedző rendelkezésére), ráadásul Páll Bence a második negyed második percben a „kiállítás cserével” sorsára jutott.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Ilyen összeállításban idén még nem szerepelt a csapat, ennek ellenére maximálisan helyt álltunk egy nálunk sokkal erősebb ellenféllel szemben. Nagyképűség nélkül állítom, hogy a harmadik-negyedik negyed fáradtságából adódó, kikényszerített hibák nélkül még szorosabb eredményt érhettünk volna el. De a realitás ma mégis ez.

További eredmények: Vasas SC—Szegedi FVCS 9—16. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre—Kaposvári VK 18—6. Fehérvár VSE, Székesfehérvár—MAFC 113 —20—9. Ceglédi VSE—A HÍD OSC Újbuda 14—4.

Az állás a 15. forduló után: 1. BVSC-Zugló 41, 2. Szegedi FVCS 39, 3. Vasas SC 34, 4. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 27, 5. Ceglédi VSE 22, 6. A HÍD OSC Újbuda 19, 7. Kaposvári VK 16, 8. Swietelsky-Békéscsaba 12, 9. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 9, 10. MAFC 113 0.

Címlapképünkön Ajtai Miklós (kezében a labda) négy gólig jutott a vasutasok ellen