Utánpótláscsapataink lemásolták az előző hetet

A fővárosi Nyéki Imre Sportuszodában fogadta csapatainkat a Budafóka SE együttese az országos utánpótlás-bajnokság harmadik fordulójában. Csapataink mérlege megegyezett az előző hetivel, ugyanis a két idősebb gárda vereséget szenvedett, a fiatalabbak azonban ismét győztesen hagyták el a medencét.

Budafóka SE Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 15–5 (7–1, 3–1, 5–3, 2–0)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Budapest. V.: Binder Szabolcs, Nóvé Gyula. Budafóka: Nagy G. – Kari 4, Rényi 3, Takács-Dominik 2, Tarcsay 2, Pusztai 4, Bekó. Cs.: Bulya, Póka, Ács 1, Páll, Nagy-Benedek 1, Kovács D., Tóth B. Edző: Kirner Áron, Póka Sándor. Békéscsaba: Vozár M. – Osgyán, Dobos 1, Sipos, Vozár B. 1, Csatári, Károlyi 1. Cs.: Fodor Zs., Gémesi, Bozgán, Kiss S., Kvasz 2, Hajdu A. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 10/7, ill. 6/2. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Bekó, ill. Károlyi.

Már az első negyedben nyomatékosította a fővárosi egylet, hogy ma csak ők győzhetnek. Jelentős előnyre tettek szert, amit a mérkőzés végéig még növelni is tudtak.

Ajtai Miklós: – Jöttünk egy edzésre a Garabonciás napokat levezetni… Így aztán nem tudok mit mondani az ifik teljesítményéről! Egyedül Kvasz János remekelt ezen a meccsen. Eredetileg hat pontot kértem a serdülő és ifi csapattól a 40. szülinapomra, sajnos nem jött össze, de legalább megnéztük Budapestet együtt.

További eredmények: Szegedi Vízipóló SE II.–Ceglédi VSE 9–17. Sportliget SE–Aqua SE Nyíregyháza 13–8. Hódmezővásárhelyi VSC–PannErgy Miskolc 7–16. Oázis SC Budapest–Váci VSE 21–7. Az állás három forduló után: 1. PannErgy Miskolc 9, 2. Budafóka SE Budapest 9, 3. Oázis SC Budapest 9, 4. Ceglédi VSE 6, 5. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 6. Swietelsky-Békéscsaba 3, 7. Sportliget SE Budapest 3, 8. Váci VSE 2, 9. Szegedi Vízipóló SE II. 1, 9. 10. Aqua SE Nyíregyháza 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)

Budafóka SE Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 16–11 (1–3, 6–3, 4–4, 5–1)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Budapest. V.: Nóvé Gyula, Binder Szabolcs. Budafóka: Baranyai – Tóth B. 4, Váczi 1, Bulya 7, Poremba 1, Páll, Bereczki 3. Cs.: Serflek, Korner, Yazdani, György. Edző: Kirner Áron, Póka Sándor. Békéscsaba: Lisztes – Kiss Z. 1, Hajdu A., Gémesi 1, Kvasz 4, Fodor Zs., Bozgán 3 (1). Cs.: Tasnádi, Szanyi 1, Budai, Pálenkás, Freiberger 1, Horváth Sz., Komlódi. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 10/5, ill. 3/1. Büntetők: 1/0, ill. 2/1. Kiállítás cserével: Gémesi. Kipontozódott: Váczi, ill. Kvasz.

Remekül kezdtek serdülőink, de a páros számú negyedekben elfogyott a szufla, amit alaposan kihasznált a pályaválasztó, és összességében az ezekben az etapokban szerzett sok góljukkal el is döntötték a találkozó sorsát.

Ajtai Miklós: – Jól játszottunk a harmadik negyedig, utána a „hisztizés” és a bíróval való foglalkozás fontosabb volt, így kikaptunk. Az igazsághoz tartozik, hogy nem a Budafóka nyert, hanem mi vesztettük el a meccset. Ezen a mérkőzésen egyedül Kvasz János és Lisztes Zsombor remekelt.

További eredmények: Szegedi Vízipóló SE II.–Ceglédi VSE 7–10. Sportliget SE –Aqua SE Nyíregyháza 9–6. Hódmezővásárhelyi VSC–PannErgy Miskolc 3–25. Oázis SC Budapest–Váci VSE 29–3. Az állás három forduló után: 1. Oázis SC Budapest 9, 2. PannErgy Miskolc 9, 3. Ceglédi VSE 9, 4. Budafóka SE Budapest 6, 5. Swietelsky-Békéscsaba 3, 6. Szegedi Vízipóló SE II. 3, 7. Sportliget SE Budapest 3, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 9. Aqua SE Nyíregyháza 0, 10. Váci VSE 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)

Budafóka SE Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 7–12 (2–1, 3–1, 1–7, 2–3)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Budapest. V.: Binder Szabolcs, Nóvé Gyula. Budafóka: Nyilas – Bereczki 2, Serflek 1, Herpák, Korner 2, Sznyt, Erdő 2. Cs.: Rimely (kapus), Bihari, Egerszegi-Laborcz, Surán, Kerekes, Vuics. Edző: Póka Sándor, Vargáné Gazdag Erika. Békéscsaba: Beregszászi – Szatmári L. 2 (1), Bazsó, Pallag, Pónya O., Komlódi 6 (1), Bujdosó 2. Cs.: Pribojszki (kapus), Zimbran, Korcsok N. 1 (1), Pojendán, Nagy Á., Hrabovszki, Rácz 1. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 7/3, ill. 8/2. Büntetők: 0/0, ill. 3/3. Kiállítás cserével: Korner. Kipontozódott: Sznyt, ill. Pallag.

A félidőben még a házigazdák vezettek, kétgólos előnyüket azonban fiataljaink hamar „elolvasztották”, és gyorsan a fordítás után már öttel a mieink vezettek. Amit tulajdonképpen a találkozó végéig már stabilan megőriztek, és magabiztos győzelmet arattak.

Fodor Ádám: – A gyerek korosztályú meccset igencsak álmoskásan kezdtük. Pontatlanok voltunk a játék összes elemében. A Budafóka pedig fegyelmezetten, magabiztosan játszott. A harmadik negyedben gyorsan kiegyenlítettünk, sőt át is vettük a vezetést, amit apránként ötre sikerült növelni. A gyerekeknek is azt mondtam, hogy a boldogságunk csak a három pont lehet, a többiből pedig tanulnunk kell, mert lesznek találkozók, ahol nem fog beleférni, hogy ennyit hibázzunk.

További eredmények: Szegedi Vízipóló SE II.–Ceglédi VSE 7–20. Hódmezővásárhelyi VSC–PannErgy Miskolc 3–18. Sportliget SE–Aqua SE Nyíregyháza 9–12. Oázis SC Budapest–Váci VSE 20–12. Az állás három forduló után: 1. PannErgy Miskolc 9, 2. Ceglédi VSE 9, 3. Swietelsky-Békéscsaba 9, 4. Oázis SC Budapest 6, 5. Aqua SE Nyíregyháza 6, 6. Váci VSE 6, 7. Budafóka SE Budapest 0, 8. Sportliget SE Budapest 0, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 0, 10. Szegedi Vízipóló SE 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)