A második meccset alaposan „elbaltázták”

Véghajrához érkezett a 2020–2021. évi OB II-es bajnokság, a 22 csapat az alap-, majd a középszakasz után a végső helyezésekért játszik a következő hetekben. A mieink, miután a középszakaszban az élen végeztek, a végjátszmában három körön (hat fordulón) át a 9–12. helyért folytatják, e hét végén, szombaton Cegléden viaskodtak a házigazdák és a Budaörs ellen. Az előbbi találkozó sikerrel zárult, az utóbbit azonban alaposan „elbaltázták” a mieink, pedig már-már kezükben volt a három pont.

Swietelsky-Békéscsaba–Czeglédi VSE Lamantinok 9–3 (2–1, 2–2, 2–0, 3–0)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–12. helyért, első forduló, Cegléd. V.: Bors Dorottya. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 3, Laczó P. 1, Gyebnár, Csendes, Mucsi 1, Ajtai 2. Cs.: Lukácsi S., dr. Szlávik, Puha, Vozár B. 1, Csatári 1, Bozgán. Játékos edző: Ajtai Miklós, Csendes Csaba. Cegléd: Nagy S. – Veres, Varga S. 1, Varga G., Kistamás 1, Lerch, Türei V. Cs.: Beck M., Reznák, Tóth E., Beck D. 1, Türei Zs., Csernus Á. Edző: Csernus Gyula, Zám Attila. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 7/1. Büntetők: 0/0, ill. 1/0. Kipontozódott: Mucsi. Az eredmény alakulása: 2–0, 2–2, 4–2, 6–3.

A második negyed finiséig volt szoros az eredmény (4–3), azt követően csapatunk ellenállhatatlan volt, és magabiztosan húzta be a három pontot a végső rájátszás első fordulójában.

Swietelsky-Békéscsaba–Poseidon VSE, Budaörs 9–10 (3–1, 1–0, 4–4, 1–5)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–12. helyért, első forduló, Cegléd. V.: Bors Dorottya. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M., Laczó P. 2, Gyebnár, Csendes, Mucsi 3, Ajtai 3 (1). Cs.: Lukácsi S., dr. Szlávik, Puha, Vozár B. 1, Csatári, Bozgán. Játékos edző: Ajtai Miklós. Budaörs: Hegyi – Pál 1, dr. Gyetvai, Csokonay 1, Tonnes, Imre 1, Szám 2. Cs.: File, Jakab 3, Forgó 2, Szebenyi. Játékos edző: Jakab Damján, Hegyi Zoltán. Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 7/1. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Az eredmény alakulása: 0–1, 5–1, 5–3, 8–4, 8–9, 9–9.

Ezt alaposan elszúrta csapatunk: a harmadik negyed vége felé már négygólos előnyre tettek szert, ám ezt követően kissé érthetetlen módon visszavettek az iramból, amit alaposan kihasználtak a budaörsiek, így oda lett a kettős siker.

Mestermérleg. Ajtai Miklós: – Az első mérkőzésen nehezen lendültünk bele, ami egyrészt annak is köszönhető, hogy a házigazdák „antivízilabdát” produkáltak, többet verekedtek, mint játszottak. Ráadásul az eredményjelző három percenként elromlott, ezért sokat állt a játék, és ez a szétszakítottság igencsak rányomta bélyegét a teljesítményekre. Ennek ellenére jobb második félidei játékunkkal és hatékony védekezésünknek köszönhetően megérdemelten nyertünk. A folytatásban viszont az első játékrész sikerült jobban, ám érdekes módon megint csak a mi találkozónkon döglött be többször az eredményjelző, ami újra kizökkentette csapatunkat a játékból. Ráadásul alaposan el is fáradtunk, innen kezdve sokat hibáztunk, ezért tudott fordítani ellenfelünk.

További eredmények: Poseidon VSE, Budaörs–MAFC-BME-Infinityn 9–12. Czeglédi VSE Lamantinok–MAFC-BME-Infinityn 5–11.

A 9–12. helyért folyó rájátszás állása az első kör után: 1. MAFC-BME-Infinityn 6, 2. Poseidon VSE, Budaörs 3, 3. Swietelsky-Békéscsaba 3, 4. Czeglédi VSE Lamantinok 0.

Címlapképünkön Mucsi Zsolt veszi tűz alá az ellenfél kapuját, a jó védekezéséről ismert játékosunk a második meccsen három gólig jutott, nem rajta múlott, hogy végül elmaradt a budaörsiek elleni siker