Az első mérkőzésen nem sok hiányzott a pontszerzéshez

polo Szlávik Győző dr cspKét mérkőzés erejéig Szegeden ugrott vízbe OB II-es csapatunk annak reményében, hogy a bajnokság Dél-keleti csoportjában, a 13-14. körben pontokat rabolhat. Ám kifogott rajtuk, hogy ebben a körben két nagyon erős hazai csapattal kellett felvenni a küzdelmet. Az elsőn még volt is esély a pontszerzésre, a folytatásban azonban a listavezető, százszázalékos ÚVTE-vel szemben semennyi.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi VTK 8—10 (3—4, 4—2, 1—2, 0—2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szeged. V.: Mikesy Árpád. Békéscsaba: Danciu — Laczó P. 4 (1), Gyebnár, dr. Szlávik 1, Csendes, Dávid 2, Weinhardt M. Cs.: Weinhardt D., Tóth K. 1, Borsos, Balatoni, Csuvarszki D., Barta. Játékos edző: Borsos Pál. Szegedi VTK: dr. Bólyai — Balla, dr. Csernus Z. 1, Török A. 1 (1), Barna 1, Németh Z. 5, Zsarkó 2. Cs.: Árva. Játékos edző: Kippel Zsolt.

Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 4/0. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Zsarkó.

Hullámzó volt a mérkőzés, a kezdetben a szegediek vezettek, a félidő után kétszer is a csabaiaknál volt az előny, ám az utolsó negyedben gólképtelennek bizonyultak, így oda lett a pontszerzés lehetősége.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi ÚVTE 6—21 (1—5, 2—4, 2—6, 1—6)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szeged. V.: Mikesy Árpád. Békéscsaba: Danciu — Laczó P. 1 (1), Gyebnár, Csendes, Dávid, Miklós, Weinhardt M. 2. Cs.: dr. Szlávik, Tóth K., Balatoni 1, Csuvarszki D., Barta 2, Fazekas Zs. Játékos edző: Borsos Pál. Szegedi ÚVTE: Banka — Szegi 3, Varga P. 7, Barna 6, dr. Donauer T. 3, Király 1, Varga Á. Cs.: Kővári, dr. Horváth G., Boros 1, Zentay, dr. Donauer M., Banka. Edző: Lakó Gábor.

Gól emberelőnyből: 7/0, ill. 8/4. Büntetők: 2/1, ill. 0/0. Kipontozódott: dr. Donauer M., Varga Á.

A listavezető nagy napot fogott ki szombaton, nemcsak a szentesieknek, de a csabaiaknak sem maradt esélyük a győzelemre már az első negyed után.

További eredmények: Hódmezővásárhelyi VSC II.—Szegedi TE EHÖK SE 4—9. Szentesi VK II.—Szegedi ÚVTE 7—26. Szegedi TE EHÖK SE—Szegedi VTK 14—9. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Szentesi VK II. 17—2.

Az állás a 14. forduló után: 1. Szegedi ÚVTE 42, 2. Szegedi TE EHÖK SE 24, 3. Szegedi VTK 23, 4. Hódmezővásárhelyi VSC II. 14, 5. Csabai Csirkefogók VK II. 12, 6. Szentesi VK II. 9.