Egy frusztrált mérkőzés után, sima második találkozó következett

Fodor Zsombor (fehér sapkában) itt még kicsit rácsodálkozik az egyik ítéletre, ám aztán mindkét találkozón kétszer is betalált az ellenfelek kapujába – fotó: Such Tamás

Szentesen rendezték meg a felnőtt OB II-es csapatok rájátszásának negyedik fordulóját az 5. csoportban. Az országos utánpótlás-bajnokság vasárnapi fordulójára Nagykanizsára tartó utazás közben állt meg az autóbusz a Kurca-parti városban, és az utánpótlásunk közül többen szerepet kaptak a mai napon a két felnőtt meccsen. Közülük az elsőn kissé frusztráltan játszott az egylet, a folytatásban azonban kisimultak a dolgok, és magabiztos győzelmet arattak a szolnokiakkal szemben.

Swietelsky-Békéscsaba–Dunaújvárosi Főiskola VE Duna-Via 9–13 (2–3, 3–3, 3–3, 1–4)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 17–21. helyért, Szentes. V.: Kollár György, Horváth József. Békéscsaba: Beregszászi – Szanyi, Fodor Zs. 2, Mucsi 1, Zsilák, Ajtai 5 (1), Pojendán. Cs.: Budai, Csendes Cs., Laczó P., Dobos 1. Edző: Fodor Ádám, Ajtai Miklós. Dunaújváros: Locki – Tóth T. 3 (1), Böhm, Fehéri, Durda 3, Horváth M. 1, Horváth P. Cs.: Boros 2, Nagy T., Kovács P. 3, Gyulai, Kun-Gerendás 1. Edző: Makó Miklós, Zsámbok Lili. Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 8/1. Büntetők: 1/1, ill. 2/1. Kiállítás cserével: Zsilák. Kiállítás 4 percre: Laczó P. Kipontozódott: Mucsi. Az eredmény alakulása: 2–1, 3–3, 4–5, 8–6, 8–13.

A harmadik negyed hajrájában még nekünk állt a zászló, ám a négyperces kiállítás, a cserével való kiállítás és a kipontozódás sok volt csapatunknak.

Swietelsky-Békéscsaba–Invictus SC Szolnok 11–5 (3–1, 4–1, 4–2, 0–1)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 17–21. helyért, Szentes. V.: Kollár György, Horváth József. Békéscsaba: Beregszászi – Szanyi, Fodor Zs. 2 (1), Mucsi 1, Zsilák 4 (1), Ajtai 2, Pojendán. Cs.: Budai 1, Csendes Cs., Dobos 1. Edző: Fodor Ádám, Ajtai Miklós. Szolnok: Erdei – Balog Z., Sándor 1, dr. Mosonyi Balázs 1, Juhász 1, dr. Mosonyi Bence, Krakkai 1. Cs.: Melkuhn 1. Játékos edző: dr. Mosonyi Balázs. Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 4/0. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Az eredmény alakulása: 2–0, 5–1, 8–2, 9–4.

Az első perctől kezdve jelentős fölényben játszott csapatunk a nagyon rövid cserepaddal rendelkező szolnokiakkal szemben.

Mestermérleg. Fodor Ádám: – A martfűi uszoda karbantartása miatt Szentesre helyezték át a rájátszás negyedik fordulóját csoportunkban. Az első találkozón meglehetősen döcögött a szekér, elöl és hátul is sok hibával játszott a csapat, ami miatt könnyű gólokat kaptunk, támadásaink pedig nem voltak eléggé átütő erejűek. Amikor belelendült volna a gárda, jött a kipontozódás, a cserés kiállítás, a négyperces büntetés, amitől kissé frusztrált lett a csapat, így végül kicsúszott a kezünkből a mérkőzés, és saját magunkat vertük meg. Az Invictus ellen összeszedte magát mindenki, végig kézben tartottuk a találkozót, ekkor már fegyelmezettebben játszott az együttes, a jobb teljesítménynek köszönhetően behúztuk a három pontot.

További eredmények: Szentesi Üdülőközpont–PTE-Pécsi EAC Mighty Bulls 16–8. Dunaújvárosi Főiskola VE Duna-Via–Szentesi Üdülőközpont 12–24. Invictus SC Szolnok–PTE-Pécsi EAC Mighty Bulls 5–12.

Az állás a negyedik kör (7-8. forduló) után: 1. Szentesi Üdülőközpont 24, 2. Swietelsky-Békéscsaba 12, 3. PTE-Pécsi EAC Mighty Bulls 12, 4. Dunaújvárosi Főiskola VE Duna-Via 9, 5. Invictus SC Szolnok 3. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)