Egy győzelem, egy vereség a nyári Magyar Kupa nyitányán

Rácz Domonkos (fehér sapkában) gólerősen játszott mindkét mérkőzésen, de különösen a kecskemétiek ellen volt elemében – fotó: Such Tamás

Felkészülési mérkőzésnél élesebb és hasznosabb erőpróba várt ma gyermek III. korcsoportos fiataljainkra, ugyanis szerdán rajtolt el az újszerű Délkeleti nyári utánpótlás Magyar Kupa. Ebben a korosztályban az első fordulónak Szeged adott otthont. Csabai Zoltán edző távollétében Fodor Ádám vezetőedzőnk kísérte el a gárdát a Tisza-parti városba, ahol két találkozó erejéig ugrottak vízbe.

Csabai Csirkefogók VK–Kecskeméti Sportiskola 14–5 (8–0, 1–4, 3–0, 2–1)

Délkeleti nyári utánpótlás Magyar Kupa, Szeged. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Gyuricza – Földi, Korcsok N. 3, Zimbran 1, Rácz 8, Puha, Orosz B. Cs.: Laurinyecz, Nánási, Orosz R., Such, Szakadáti 2, Plavecz, Kabai, Uhrin. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 11/5, ill. 7/1. Büntetők: 0/0, ill. 1/0. Kipontozódott: Bak.

Csabai Csirkefogók VK Szegedi Vízipóló Suli 6–15 (1–5, 2–4, 2–2, 1–4)

Délkeleti nyári utánpótlás Magyar Kupa, Szeged. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Gyuricza – Földi, Korcsok N. 3 (2), Zimbran, Rácz 3, Puha, Orosz B. Cs.: Laurinyecz, Nánási, Orosz R., Such, Szakadáti, Plavecz, Kabai, Uhrin. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 9/6. Büntetők: 4/2, ill. 3/3. Kipontozódott: Zimbran.

További eredmény: Szegedi Vízipóló Suli–Kecskeméti Sportiskola 17–4. Az állás: 1. Szegedi Vízipóló Suli 6, 2. Csabai Csirkefogók VK 3, 3. Kecskeméti Sportiskola 0.

Fodor Ádám így foglalta össze a hétköznapi tornán látottakat: – Az első mérkőzés első negyedében elöl, hátul koncentráltan játszott a csapat, nem véletlen, hogy tetemes előnyre tettünk szert. A folytatásban azonban kikapcsoltak a srácok, eltűnt a magabiztosság, amit a kecskemétiek alaposan megbosszultak. A félidőben elő kellett venni a csapat tagjait, akik ezt követően észbe kaptak és ismét jobb teljesítményt nyújtottak. A szegediek elleni mérkőzésen végig mérges voltam a csapatra, ugyanis ezt a gárdát tavaly legyőztük. Igaz, a Tisza-partiak korábban kezdték az alapozást, mint mi, ez meg is látszott labdabiztosságukon. A felkészülés harmadánál járunk, mégis jobb teljesítményt kellett volna nyújtanunk. Helyzeteink megvoltak, de nem tudtuk kihasználni a lehetőségeket. Sőt, éppen ezekből a hibákból fordult le rendre az ellenfél, amely így legyőzött bennünket.