Ismét ötvenszázalékos mérleggel zártak gyermek „hármasaink”

Kecskeméten rendezték meg a gyermek III. korosztály nemzetközi vidékbajnoki Dél-keleti Zöld csoportjának harmadik körét, a 9-12. fordulót, amelyen a két nap során négy mérkőzést játszott együttesünk. Ebből kettőt megnyert, kétszer azonban vesztesen hagyták el a medencét.

Csabai Csirkefogók VK—Spartak Subotica, Szabadka (szerb) 14–3 (8–0, 0–2, 3–0, 3–1)

Nemzetközi vidékbajnokság, Dél-keleti Zöld csoport, gyermek III. korosztály, Kecskemét. V.: Busa Máté. Békéscsaba: Beregszászi – Bujdosó 1 (1), Korcsok N. 1 (1), Szatmári L. 5 (1), Komlódi 3, Szalai 1, Kovács B. 1. Cs.: Pribojszki (kapus), Hrabovszki, Bazsó 1, Szathmáry Zs., Zimbran 1, Rácz, Pónya O., Pallag. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 5/1. Büntetők: 4/3, ill. 0/0.

Csabai Csirkefogók VK—Kecskeméti JS A csapata 5–10 (2–2, 0–2, 1–3, 2–3)

Nemzetközi vidékbajnokság, Dél-keleti Zöld csoport, gyermek III. korosztály, Kecskemét. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Beregszászi – Bujdosó, Korcsok N., Szatmári L., Komlódi 4 (4), Szalai, Kovács B. 1 (1). Cs.: Pribojszki (kapus), Hrabovszki, Bazsó, Szathmáry Zs., Zimbran, Rácz, Pónya O., Pallag. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 10/0, ill. 7/3. Büntetők: 6/5, ill. 2/2. Kipontozódott: Tóth Z., Halmos.

Csabai Csirkefogók VK—Cívis Póló VS, Debrecen 6–16 (3–4, 1–4, 0–2, 2–6)

Nemzetközi vidékbajnokság, Dél-keleti Zöld csoport, gyermek III. korosztály, Kecskemét. V.: Szabó Xénia. Békéscsaba: Beregszászi – Bujdosó, Szatmári L. 2 (1), Zimbran, Rácz, Pónya O. 1, Szalai 2. Cs.: Korcsok N. 1, Hrabovszki, Bazsó, Szathmáry Zs., Pallag, Kovács B. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 7/2. Büntetők: 1/1, ill. 3/2.

Csabai Csirkefogók VK—Kecskeméti JS B csapata 15–0 (7–0, 8–0, 0–0, 0–0)

Nemzetközi vidékbajnokság, Dél-keleti Zöld csoport, gyermek III. korosztály, Kecskemét. V.: Nagy Bonifác. Békéscsaba: Beregszászi – Bujdosó 1, Hrabovszki, Rácz, Pallag 1, Szalai 4, Kovács B. 1. Cs.: Korcsok N. 3, Szatmári L. 3, Bazsó 1, Szathmáry Zs., Zimbran, Pónya O. 1, Csüllög. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 8/4, ill. 1/0. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. A mérkőzésen megközelítőleg harminc gólt dobtak a mieink, ám a szabályoknak megfelelően 15–0 után már nem számolták, nem írták be a találatokat a jegyzőkönyvbe.

Csabai Zoltán edző így foglalta össze a két nap tanulságait: – Az első találkozónkon, a szabadkaiak ellen sima volt a győzelmünk, de az is tény, ellenfelünknél akadtak hiányzók. A szombati második találkozón sokáig partiban voltunk a házigazdák jobbik együttese ellen, nüansznyi volt a különbség addig, amíg nem érkezett el a kötelező cserék ideje. Ráadásul egy sérülés is akadályozott bennünket egy jobb eredmény elérésében. Másnap a Debrecen ellen hasonló volt a forgatókönyv, másfél negyed után ellenfelünk elhúzott, ettől kezdve nálunk egyre több lehetőséget kaptak a kispadon ülők. A negyedik találkozó első negyedében a 2007-ben születettek, majd a másodikban a 2008-asok kaptak főszerepet. Utána már vegyesen állítottam össze a csapatot és mindenki sok játéklehetőséget kapott.

További eredmények: Kecskeméti JS B csapata–Cívis Póló VS, Debrecen 2–23. Kecskeméti JS A csapata–Cívis Póló VS, Debrecen 9–9. Spartak Subotica, Szabadka–Kecskeméti JS B csapata 13–0. Kecskeméti JS B csapata–Kecskeméti JS A csapata 0–15. Cívis Póló VS, Debrecen–Spartak Subotica, Szabadka 15–0. Spartak Subotica, Szabadka–Kecskeméti JS A csapata 2–17.

Az állás 12 forduló után: 1. Cívis Póló VS, Debrecen 31, 2. Kecskeméti JS A csapata 28, 3. Csabai Csirkefogók VK 21, 4. Spartak Subotica, Szabadka 6, 5. Kecskeméti JS B csapata 3.

Címlapképünkön A fehér sapkás Szalai Áron a négy mérkőzésen hétszer volt eredményes