Két különböző mérkőzést játszottak fiataljaink

A második mérkőzésen nem sok dolga akadt kapusunknak, Bacsa Dávidnak, ugyanis a nagyváradiak egyetlen lövését könnyedén hárította a csabai portás

A gyermek III. korosztályú vidékbajnokság Délkeleti Piros csoportja nyolcadik fordulóját Békéscsabán rendezték meg. A szombati eseményen hat találkozót rendeztek az Árpád fürdőben.

Csabai Csirkefogók VK–Szegedi Vízipóló Suli 6–13 (1–3, 2–3, 0–5, 3–2)

Vidékbajnokság, gyermek III. korosztály, Délkeleti Piros csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Bacsa – Machlik 1, Nánási 2, Hajdu Á., Czupper, Suhajda S. 3 (1), Józsa. Cs.: Lantos (kapus), Restye, Tóth Z., Bódi, Tóth Sz., Uhrin Zs., Szeidler, Balogh Cs. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 4/0. Büntetők: 2/1, ill. 4/4. Kipontozódott: Czupper.

Csabai Csirkefogók VK–Clubul Sportiv Crisul Oradea Nagyvárad (román) 15–0 (3–0, 5–0, 5–0, 2–0)

Vidékbajnokság, gyermek III. korosztály, Délkeleti Piros csoport, Békéscsaba. V.: Mohi Márk. Békéscsaba: Lantos – Machlik 3, Nánási 6, Bódi 1, Hajdu Á. 1, Czupper 1, Suhajda S. 2. Cs.: Bacsa (kapus), Restye, Tóth Z., Tóth Sz., Uhrin Zs. 1, Szeidler, Józsa, Balogh Cs., Gál. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 0/0. Büntetők: 8/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Pelle, Anderko.

Csabai Zoltán összefoglalója: – Két különböző mérkőzést játszottunk, az első, a szegediek elleni volt a fontosabb. Ezen az első félidőben kimondottan jól játszott a csapat, csak a cserék után tört meg a lendület, amit a harmadik negyed is mutat. A finisben aztán már a javunkra dőlt el az utolsó negyed. De igazán az első félidő értékelhető, amelynek során közel egyenlő felek játszottak. A második találkozó a kötelező győzelmek kategóriájába tartozik. Remekül működött a védekezés, nagy gólkülönbségen tartottuk ellenfelünket. A támadásokba azért néha még kisebb hibák becsúsztak, kimaradtak lehetőségek és büntetők, vagyis maradt még gól a gárdában.

További eredmények: Csongrádi VVSE–Legrand Szentesi VK 15–13. Szolnoki Dózsa–Clubul Sportiv Crisul Oradea Nagyvárad 15–0. Szegedi Vízipóló Suli–Legrand Szentesi VK 12–5. Csongrádi VVSE–Szolnoki Dózsa 8–9.

Az állás a nyolcadik kör (15-16. forduló) után: 1. Szolnoki Dózsa 42, 2. Szegedi Vízipóló Suli 37, 3. Csongrádi VVSE 27, 4. Legrand Szentesi VK 25, 5. Csabai Csirkefogók VK 12, 6. Clubul Sportiv Crisul Oradea Nagyvárad 0.