Már nagyon várták fiataljaink, hogy újra meccseljenek

Machlik Máté (kezén a labda) ma igencsak gólerősnek bizonyult, ugyanis az első találkozón négyszer, az újszilvásiak ellen hétszer volt eredményes

A Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom volt a házigazdája a gyermek I. korosztályú fiatalok Délkeleti területi vidékbajnoksága Zöld csoportjában az ötödik körnek (9-10. forduló). Csirkefogóink egy fővárosi és az újszilvási csapattal meccseltek szombaton, mindkettő ellen magabiztosan nyertek.

Csabai Csirkefogók VK–Erzsébeti SMTK Budapest 12–8 (4–0, 4–3, 3–3, 1–2)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, Gyermek I. korosztály, Mórahalom. V.: Orosz László, ifj. Kádár József. Békéscsaba: Gyuricza – Machlik 4 (1), Bódi 2, Hajdu Á. 3, Czupper 1, Suhajda S. 1, Szeidler. Cs.: Lantos (kapus), Szlúka, Balogh Cs., Tóth Z., Tóth Sz., Uhrin Zs. 1, Restye Zs., Párzsa. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 4/2. Büntetők: 2/1, ill. 0/0.

Csabai Csirkefogók VK–Újszilvás KSE 19–5 (5–2, 3–0, 4–3, 7–0)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, Gyermek I. korosztály, Mórahalom. V.: Pásztor Antal, Szabó Xénia. Békéscsaba: Gyuricza – Machlik 7 (1), Bódi 1, Hajdu Á. 2, Czupper 2, Suhajda S. 5, Szeidler 1. Cs.: Lantos (kapus), Szlúka 1, Balogh Cs., Tóth Z., Tóth Sz., Uhrin Zs., Restye Zs., Párzsa. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 0/0. Büntetők: 1/1, ill. 3/1.

Fodor Ádám meglátásai a forduló kapcsán: – Mondhatni, teljesen új összetételben keltünk útra a hosszú szünet után Mórahalomra. Ezúttal vittem egy, a korosztályánál három évvel fiatalabb játékost, Balogh Csanádot, aki kimondottan ügyesen mozgott a 15 évesek között is. Ami a mérkőzéseket illeti, számoltam azzal, hogy két sima találkozót játszunk ma. Örültem is a mai napi teljesítményüknek. Egyébként a gyerekek már nagyon várták, hogy újra meccseket játszanak. Az első derbin másfél negyedig nagyon gördülékenyen haladt a csapat, utána azonban jöttek a hibák, ennek ellenére nem volt egy pillanatig sem veszélyben a győzelmünk. A két találkozó között fel is hívtam a figyelmüket, hogy tíz perc jó teljesítmény kevés, és jobban figyeljenek a védekezésre. Mindez hatott, mert az újszilvásiak ellen az elejétől kezdve lendületesen, gólratörően játszottak, nagy volt az akarás, amihez pontosabb játék társult, és most mind a négy negyedre érvényes volt mindez.

További eredmények: Sugovica VSE, Baja–Mórahalom VSK 5–21. Sugovica VSE, Baja–Invictus SC 7–25. Invictus SC–Erzsébeti SMTK, Budapest 8–9. Mórahalom VSK–Újszilvás KSE 18–4.

Az állás öt kör (tíz forduló) után: 1. Mórahalom VSK 30, 2. Csabai Csirkefogók VK 22, 3. Invictus SC 16, 4. Erzsébeti SMTK, Budapest 13, 5. Újszilvás KSE 7, 6. Sugovica VSE, Baja 0.