Csabai Zoltán: Játszottunk három remek félidőt, csak a vége lett nehezebb

Címlapképünkön Czupper Dániel igyekszik bevenni az ellenfél kapuját. A mai két ellenfél közül a listavezető szolnokiak bizonyultak nagyobb falatnak

Miként az előző fordulónak, a hetediknek is Szeged adott otthont. Ebben a körben fiataljaink az erősebb csoportban a Csongrádi VVSE és a Szegedi Vízipóló Suli gárdáival mérték össze tudásukat. Az elsőn több sikerélményük akadt, a listavezetővel szemben azonban már jóval kevesebb.

Csabai Csirkefogók VK–Csongrádi VVSE 5–10 (0–2, 1–1, 2–4, 2–3)

Vidékbajnokság, Délkeleti Piros csoport, gyermek III. korosztály, Szeged. V.: László Gábor. Békéscsaba: Lantos – Machlik, Nánási, Bódi 1, Hajdu Á., Uhrin Zs., Suhajda S. 2. Cs.: Gál, Restye, Tóth Sz., Czupper 2, Szeidler, Tóth Z. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 6/2. Büntetők: 0/0, ill. 4/3.

Csabai Csirkefogók VK–Szolnoki Dózsa 16–1 (0–2, 1–1, 0–7, 6–0)

Vidékbajnokság, Délkeleti Piros csoport, gyermek III. korosztály, Szeged. V.: Szabó Nándor. Békéscsaba: Lantos – Machlik, Nánási 1, Bódi, Hajdu Á., Suhajda S., Szeidler. Cs.: Veszeli (kapus), Restye, Tóth Sz., Czupper, Balogh Cs., Tóth Z. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 2/1. Büntetők: 1/0, ill. 1/0.

Csabai Zoltán összefoglalója: – Kimondottan élvezetes mérkőzést vívtunk a csongrádiakkal, jóval szorosabbat, mint korábban, amikor nagy gólkülönbséggel alulmaradtunk velük szemben. A második találkozón is a félidőig jól tartotta magát a csapat, igaz, a kezdetben ellenfelünknél több kispados kezdett, csak utána jöttek a jobbak. Itt viszont nem tudtuk tartani a centerüket, aki nemcsak gólokkal segítette csapatát, hanem számtalan kiállítást kaptunk róla. Tény, a félidő után már kiütközött a különbség a két egylet között. Ekkor már nem számolhattam Uhrin Zsomborral, aki menet közben vélhetően lebetegedett, valamint Gál Benettel, aki valamibe belelépett még itt a szegedi uszodában. Végül is játszottunk három remek félidőt, csak a vége lett nehezebb.

További eredmények: Csongrádi VVSE–Szegedi Vízipóló Suli 6–7. Legrand Szentesi VK–Szolnoki Dózsa 8–12. Legrand Szentesi VK–Clubul Sportiv Crisul Oradea Nagyvárad (román) 15–1. Clubul Sportiv Crisul Oradea Nagyvárad–Szegedi Vízipóló Suli 3–17.

Az állás a hetedik kör (13-14. forduló) után: 1. Szolnoki Dózsa 36, 2. Szegedi Vízipóló Suli 31, 3. Legrand Szentesi VK 25, 4. Csongrádi VVSE 24, 5. Csabai Csirkefogók VK 9, 6. Clubul Sportiv Crisul Oradea Nagyvárad 0.