Tanulságos két mérkőzést vívtak Szegeden fiataljaink

A rájátszás második körét rendezték meg ma, vasárnap Szegeden a gyermek III. korcsoportos fiatalok vidékbajnokságában. Békéscsabai együttesünk a felsőházban (Piros csoport) volt érdekelt, amikor először a házigazdákkal, majd a szentesiekkel mérték össze tudásukat. Ezúttal Csabai Zoltán edző helyett Fodor Ádám ült le a kispadra, aminek prózai oka van: jövőre ennek a gárdának jelentős része az országos bajnokságban fog szerepelni, és szerette volna meccs közben is megismerni a gyerekeket vezetőedzőnk.

Csabai Csirkefogók VK–Szegedi Vízipóló Suli 5–7 (1–1, 0–2, 2–4, 2–0)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek III. korosztály, rájátszás, Piros csoport (felsőház), Szeged. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Krizsán – Korcsok N. 1, Szatmári L. 1, Zimbran, Rácz 1, Pónya O. 1 (1), Pallag 1 (1). Cs.: Bazsó, Szathmáry Zs. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 3/0. Büntetők: 3/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Laczi.

Csabai Csirkefogók VK–Legrand Szentes 7–16 (1–3, 1–3, 4–3, 1–7)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek III. korosztály, rájátszás, Piros csoport (felsőház), Szeged. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Krizsán – Korcsok N. 1 (1), Szatmári L. 2, Zimbran 1, Rácz 1, Pónya O. 1, Pallag 1 (1). Cs.: Suhajda Z., Laurinyecz, Bazsó, Szathmáry Zs., Csüllög, Nagy Á., Berta, Such. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 10/1, ill. 5/3. Büntetők: 4/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Varga B.

Fodor Ádám így foglalta össze a nap történéseit: – Bár nap mint nap találkozom ezzel a korcsoporttal, de szerettem volna mérkőzés közben is jobban megismerni a 2008–2009-es korosztályú fiataljaink teljesítményét, ezért utaztam most én velük Szegedre. Az első találkozón szépen játszottak, az első negyedben különösen betartották, amit kértem tőlük, ám a folytatásban könyörtelenül kihasználta megingásainkat ellenfelünk, és jelentős előnyre tett szert. A harmadik negyed aztán hozott egy áramszünetet, amivel el is húztak a Tisza-partiak. A finisben ismét összekapták magukat a mieink, így végül szoros meccset játszottunk a patinás múlttal rendelkező egylet ellen. A második meccsen is az elején jól tartották magukat fiataljaink, majd 6–8-as állás után itt már egyre többet cseréltem, hogy mindenki játéklehetőséget kapjon. Ezt használta ki az egyébként jó erőkből álló és remek kispaddal rendelkező Szentes. A második sorunkban néhány játékosunknak még sokat kell fejlődnie ahhoz, hogy felvegyék bárkivel is a harcot.

További eredmények: Szolnoki Dózsa–Legrand Szentes 12–7. Szolnoki Dózsa–Szegedi Vízipóló Suli 6–5. Az állás a rájátszás második köre (négy forduló) után: 1. Szolnoki Dózsa 12., 2. Legrand Szentes 6, 3. Szegedi Vízipóló Suli 6, 4. Csabai Csirkefogók VK 0.

Címlapképünkön Szatmári Levente (középen sötét sapkában), aki mindkét mérkőzésen eredmény volt, összesen három gólt jegyzett a szegedi két találkozón – fotó: Such Tamás